fbpx
א א א

קבלת האבחנה של מחלת טרשת נפוצה עלולה לפגוע בתחושת היציבות, הביטחון ורצף מהלך החיים מבחינת הסביבה המשפחתית, גם בני המשפחה שותפים וחווים התמודדות עם קונפליקטים לא פשוטים, צורך בגמישות, שינויים בחיים התעסוקתיים, שינויים במצב הסוציואקונומי ועוד. לפיכך, הופכת ההתמודדות עם המחלה והשלכותיה ל”משימה משפחתית”.

ולכן, מטרת מערך התמיכה הינה לתמוך בחולה ובבני משפחתו, במטרה להביא לאיכות חיים מיטבית, תוך השפעה חיובית על התארגנות המשפחה ומהלך המחלה . זאת, על ידי שיפור יכולת ההתמודדות של המשפחה עם המחלה וביטוייה, באמצעות מערך תומך – רפואי ורגשי, הרואה את האדם על מכלול היבטיו בראייה הוליסטית ותוך התייחסות משולבת למרכיבים הגופניים, הנפשיים והחברתיים של הטיפול בחולה. תמיכה שכזו מסייעת בהפגת המתח, הבלבול וחוסר הוודאות ומסייעת לחולה ולבני משפחתו במהלך המחלה, ובעת קבלת ההחלטות הקשורות בהתמודדות עם המחלה.

מערך התמיכה של העמותה מציע מגוון ייעוצים וטיפולים העוזרים לשיפור איכות חייו של החולה ובני משפחתו. 

הערה חשובה: רישום המטפלים במערך התמיכה של עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה הינו בגדר המלצה בלבד. כלל הטיפולים והשירותים הניתנים הינם באחריות המטפלים בלבד. אנו ממליצים לבקש מהמטפלים אישורים ותעודות הסמכה, כולל ביטוח אחריות מקצועית וצד ג’ בטרם תחילת הטיפול.  בנוסף, כל דרישת תשלום שתקבע היא בין המטפל למטופל.

אשכול שירותי העמותה - ייעוצים

מדריכת דרך לחיים בריאים

הכנס טקסט בתמונה

אורלי סוהר

בשנים האחרונות אני מלווה אנשים בדרך לשינוי אורח חיים ואיזון גוף ונפש. אני בעלת סטודיו ליוגה ופילאטיס מכשירים – אימונים אישיים. הדרך שלי משלבת ירידה במשקל עם ליווי צמוד, צמוד מאד המאפשר התמדה והצלחה בתהליך השינוי ושימור ההישגים לאורך זמן. כל מפגש ליווי שבועי כולל שקילה, שיחת מוטיבציה והתבוננות בנקודות מהותיות בחיים משפיעות על תזונה, משקל ואורח החיים.

 

לקריאה נוספת על אורלי סוהר - הדרך לחיים בריאים

קונדליני יוגה

הכנס טקסט בתמונה

קונדליני יוגה הינה שיטת יוגה עוצמתית אשר הובאה למערב ע״י יוגי בהאג׳אן בשנת 1969. ומאז היא צוברת אין ספור מתרגלים ברחבי העולם וגם בישראל. זוהי שיטה הוליסטית, הכוללת מגוון  תרגילי נשימה, מדיטציות מנטרות וכמובן גם תרגול פיזי.

קונדליני יוגה מחזקת מאוד את מערכת העצבים ויוצרת הרגשת שלווה ואיזון. כול זאת גם מניסיוני האישי ומניסיונם של תלמידים רבים.

שיטה זו מסייעת לחולים בטרשת נפוצה, להתחבר אל עצמם לנשום נשימות מודעות (יש נשימות שונות לסיטואציות שונות), ועל ידי כך להשקיט את הכאוס ,הפחדים ולתת תחושה של שליטה וקבלה במצב הנוכחי. גם כשהמצב הפיזי מאתגר, עדיין אפשר לתרגל נשימות, מדיטציות, ומנטרות.

השיעור בקונדליני יוגה מלווה במוסיקת מנטרות שמיימית החודרת אל הלב והמיינד ומתרגלים אותו אנשים בכול מצב פיזי, נפשי ריגשי ורוחני.

כוחה של הקונדליני יוגה הינו בחוויה עצמה!

 

למידע נוסף ויצירת קשר עם סיגלית ישראל

ייעוץ משפטי - עו"ד גיל קראוס

הכנס טקסט בתמונה

כולל סיוע וייעוץ משפטי לחולי טרשת נפוצה ובמידת הצורך גם ייצוג משפטי בערכאות שונות.

הייעוץ ניתן על-ידי עו”ד גיל קראוס, אשר עוסק מזה שנים רבות בתחומי הנזיקין, ביטוח ומימוש זכויות נכים מול המוסד לביטוח לאומי וגופים נוספים. עו”ד קראוס משמש בין היתר כיו”ר וועדת פלת”ד וסגן יו”ר וועדת נזיקין בלשכת עורכי הדין במחוז ת”א, מנהל את פורומים נזיקין וביטוח באתר הפורומים המשפטיים, מלווה עמותות חולים שונות בנוגע לזכויות חברי העמותה מול גורמים שונים בישראל, מעביר הרצאות בפורומים שונים וכתב מאמרים רבים שפורסמו בכלי תקשורת ובמקומות נוספים.

 

למידע נוסף ויצירת קשר עם עו"ד קראוס

תוכנית מאובחנים חדשים

הכנס טקסט בתמונה

תוכנית מאובחנים חדשים

העמותה מפעילה תכנית למען חולים מאובחנים חדשים המבקשת להקל על שלבי ההתמודדות הראשוניים עבור החולה ומשפחתו לאחר האבחנה שהכתה בהם כרעם ביום בהיר. התכנית מתקיימת תוך שימת דגש על כלל היבטי המחלה, קרי, ההיבט הרפואי, הנפשי, החברתי, המשפחתי והבירוקרטי. במסגרתה מוענקים שירותי תמיכה והכוונה לרבות שירות סוציאלי, ייעוץ משפטי של עו”ד המתמחה בביטוח לאומי, ייעוץ פסיכולוגי, ייעוץ תזונתי וייעוץ של רוקח קליני. נוסף לכך, מונגש מידע חיוני והדרכה ייעודית באמצעות סרטון MS Navigator שישמש מפת דרכים לחולים וגם יעודד את חולי הטרשת נפוצה ובני משפחותיהם להיעזר בשירותי העמותה, כבר בשלב הגילוי המוקדם והרגיש.

 

 

לקבלת פרטים על התוכנית

יעוץ פסיכולוגית קלינית

הכנס טקסט בתמונה

אורטל לוי

מחלת טרשת נפוצה מביאה עימה התמודדות עם קשיים ומשברים בכל מישורי החיים של החולה ובני משפחתו. העמותה מציעה מספר דרכים בהן ניתן לסייע לבני המשפחה להתמודד בצורה טובה יותר עם המציאות החדשה שהמחלה כפתה עליהם.

אופציה ראשונה הינה פנייה אל מרכז ייעוץ וטיפול “רעות דלת פתוחה” בהנהלתה של אורטל לוי פסיכולוגית קלינית. המרכז מיועד לצעירים וצעירות עם מוגבלות, לקות או חולי כרוני בתחומי זוגיות ומיניות. בין השירותים הניתנים במרכז: ייעוץ ראשוני נגיש בטלפון או במייל, ייעוץ וטיפול שיחתי וסדנאות בקהילה. הייעוץ ינתן חינם.   https://m.facebook.com/OpenDoorReuth/

אופציה שנייה פנייה לייעוץ וטיפול פסיכולוגי בקליניקה, הן פרטני והן קבוצתי (בקבוצות קצרות מועד כ-6-12 מפגשים או ארוכות טווח) במחיר מוזל לפונים דרך העמותה.

אופציה שלישית ייעוץ online – מתן מענה באתר/דוא”ל לפונים לייעוץ פסיכולוגי על ידי מומחה. השירות ינתן לפונים דרך העמותה בחינם.

 

למידע נוסף ויצירת קשר עם אורטל לוי פסיכולוגית קלינית.

אימון אישי

הכנס טקסט בתמונה

שרי סווטיצקי

אימון אישי, הוא מערכת יחסים בין המאמן למתאמן והיא מיועדת לאנשים שרוצים לחולל שינויים חשובים בחייהם. האימון הוא דרך להשיג חלומות ומטרות ולשפר את איכות החיים, שהרי לכל אחד מאיתנו יש חלומות. באופן טבעי אנו מתייחסים לחלומות, כאל חלומות באספמיה ולא מנסים להשיגם.(דוגמא פשוטה: אני רוצה ללכת להתאמן בחדר הכושר, אך אין לי זמן, אין לי משאבים, אין לי…)…..לי יש את ארגז הכלים, שבעזרתו אני מצליחה לשבור את תקרת הזכוכית ולשפר את איכות החיים שלכם. רוב האנשים לא מנהלים את  חייהם. ומה כן?  החיים מנהלים אותנו. החיים זורמים להם, ואנחנו זורמים איתם, לפעמים בעליות ורוב הזמן בירידות. האם עצרת אי פעם לשאול את עצמך? איך הגעתי למצב שבו אני נמצא/ת? ומה אני יכול/ה לעשות כדי לשפר את המצב שבו אני נמצא? אנחנו מייחסים את איכות חיינו לגורל או למזל,  וכמובן שמחשבה כזו, גורמת לנו להשאר בקיפאון וקיבעון.  וזו בדיוק הנוסחה לחוות מצבים של איבוד שליטה, מצבים של אי נחת תסכול וחוסר שביעות רצון מאיך שהחיים שלנו מתנהלים.

האם אנחנו יכולים לשלוט בחיינו? להוביל את המשברים לכיוון של צמיחה? האם אנחנו יכולים לתעל את חיינו לכיוון אחר? האם אנו יכולים לשנות את המצב (המתסכל לעיתים) שבו אנו נמצאים?

התשובה היא: כן. מסתבר שברגע שאנו שולטים על חיינו. אנחנו מתחזקים מכל משבר. וככל שהמשבר קשה יותר אנחנו אוספים כוחות ואת כל תעצומות הנפש ונלחמים במשבר, הדרך הופכת להיות מאתגרת, יוצרת פעולה ויוצרת עשייה.

 

למידע נוסף ויצירת קשר עם שרי סווטיצקי מאמנת אישית.

פילאטיס שיקומי

הכנס טקסט בתמונה

פילאטיס שיקומי שיטת הפילאטיס פותחה במקור לצורך שיקום אורטופדי לאחר פציעות או מחלות שונות. התרגול בפילאטיס שיקומי מתבצע בדרך כלל במסגרת של שיעור פרטי, על מנת להעניק לך, המתאמנ/ת, תשומת לב מרבית, עם דגש על האזורים הדורשים התייחסות שיקומית.
תהליך התרגול מפעיל ומעורר תנועה באזורים החלשים או הכאובים, אך בו זמנית מעניק את התמיכה הנדרשת לאזורים אלה. באופן זה, העבודה נעשית ללא עומס על המפרקים וכך נמנע נזק נוסף. עם התקדמות התהליך, יכולת התנועה משתפרת ודרגת הקושי והאתגר הולכת ועולה.

חשוב לציין שבשיטת פילאטיס, שלא כמו בשיטות אימון גופני אחרות, מתייחסים לפציעה או כאב באזור מסוים בראייה מערכתית וכוללת של הגוף כולו.
התפיסה המערכתית של השיטה גורסת כי פגיעה או קושי תנועתי באחד מחלקי הגוף, יובילו בהכרח ל”תגובת שרשרת” אשר תשפיע על שאר האיברים. לכן, השיקום באמצעות פילאטיס אינו מתייחס רק לאזור הבעייתי, אלא להשבת הפעולה הסינרגטית התקינה של כלל השרירים והמפרקים בגוף.

לסיכום: אם אתם סובלים מכאבים כרוניים או מבעיה אורטופדית שלא באה על פתרונה, אתם מוזמנים להצטרף לעשרות התלמידים שלנו ששיפרו משמעותית את איכות חייהם באמצעות שיעורי פילאטיס שיקומי.

 

למידע נוסף ויצירת קשר עם עדי קייזר מורה מוסמכת לפילאטיס

יעוץ רוקח קליני

הכנס טקסט בתמונה

הרוקח הקליני הינו מומחה לתרופות אשר בוחן את כל התרופות שנוטל החולה, תרופות שנרשמו ע”י רופאים שונים, למטרות ומחלות שונות.

רוקח קליני בוחן גם את כל צמחי המרפא ותוספי התזונה שנוטל החולה.

הרוקח הקליני יועץ במטרה להקטין את תופעות הלוואי והבעיות הנגרמות מהתרופות, וכן, לשפר את יעילות, נוחות ועלות הטיפול התרופתי, ובכך, להביא לשיפור איכות החיים של החולה.

רוקח קליני הינו רוקח בעל תואר מתקדם ברוקחות קלינית ומומחה לטיפול תרופתי.

הרוקח הקליני מתייחס בהערכתו למחלות החולה, תופעות הלוואי, תגובות בין תרופתיות של התרופות. הייעוץ נערך ומבוסס על תוצאות בדיקות מעבדה אחרונות ורשימת כל התרופות אותן נוטל החולה, תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם.

 

 

למידע נוסף ויצירת קשר...

מאמנת אישית

הכנס טקסט בתמונה

אורלי רוגין

שמי אורלי רוגין. נשואה ואמא ל-3 בוגרים! בשנתיים האחרונות עברתי שינוי משמעותי בחיי להגשמת חלום. מות אבי לפני כשנתיים היה אירוע מכונן ששם מולי מראה בעוצמה שאי אפשר היה להתעלם ממנה, אך גם הניע תהליך חשוב. פתאום נדרשתי לחשוב אילו מין חיים אני רוצה? ובמה עלי לבחור כדי ליצור את חוויית החיים הזו. מה באמת חשוב לי!!!! ולא מה חשוב לאחרים. השינוי דרש ממני מאמץ אדיר אך גם אומץ: הצורך לתכנן, לשקול ולחשוב ולא רק להיסחף בזרם, ללכת בדרכים חדשות ולא ידועות במקום דרכים מוכרות וסלולות, להיאבק ולהיכשל במקום לוותר ולנוח. אבל רציתי להגשים את עצמי!

אנשים שאלו אותי: “את לא פוחדת להפסיק את המרוץ?” ואני עניתי באומץ: “לא! אני הולכת כדי להגיע אל עצמי”.

לקריאה נוספת

עובד סוציאלי קליני| מדריך מוסמך

הכנס טקסט בתמונה

איזי מאימן

עובד סוציאלי קליני. עובד מזה שנים רבות כפסיכותרפיסט בכיר במח’ טיפול יום במרכז לברה”ן יפו ; אחראי תחום טיפול CBT במכון ת”א לפסיכותרפיה ובקליניקה פרטית בת”א.  

קרא עוד >>

עו"ד לינוי אולניק - יועצת משפטית

הכנס טקסט בתמונה

ייצוג חולים מול הרשויות

משרדה של עו”ד אולניק לינוי מושתת על הענקת שירות אישי ומקצועי מתוך ניסיון בתחום מימוש הזכויות הרפואיות אלמול הגופים השונים ומתוך הכרה והבנת הצרכים והקשיים של החולים ובני משפחתו.
משרדנו מונה 2 סניפים: הסניף הראשי של המשרד ממוקם בעיר רעננה וסניף נוסף בעיר באר שבע.
משרדנו מלווה חולים ברחבי הארץ. לאור הביקוש ולטובת הלקוחות המתגוררים רחוק ו/או אלה שניידותם מוגבלת, עו”ד אולניק לינוי וצוות עו”ד המשרד זמינים לפגישות בבית הלקוח לפי הצורך ומלווים את החולים ובני משפחותיהם לאורך כל התהליך המורכב עד למימוש ולמיצוי הזכויות, לרבות ייצוג בוועדות רפואיות ובבית הדין בכל הארץ.

קרא עוד >>

רפואה הוליסטית ומשלימה - הילינג

הכנס טקסט בתמונה

אלכסנדר גוך

אני אלכסנדר גוך . אני עוסק ברפואה הוליסטית ומשלימה בכלים כמו בהילינג, בדמיון מודרך ובמדיטציה ממקום של אהבה לאנשים ורצון עז לעזור להם לדלג מעל המשוכות שבדרך החיים. 

 

למידע נוסף

עו"ד בלקר בן נתן - ייצוג משפטי וייפוי כוח מתמשך

הכנס טקסט בתמונה

ייצוג חולים מול הרשויות

משרד עו”ד בלקר – בן נתן הינו משרד מוביל המסייע ומלווה אנשים שהם חושבים שהם “קטנים” מול הגופים הגדולים. משרדנו עוסק בתחום פשיטות רגל וייצוג חייבים/ות בהוצאה לפועל. המשרד מומחה בהגשת פתרונות מגוונים לחייבים/ות בהוצאה לפועל ומתאים להם את הפתרון הנכון עבורם/ן בהתאם לנסיבות הספיציפיות שלהם/ן.

כמו כן, משרדנו מייצג תובעים בתחום הנזיקין בתאונות שונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות תלמידים, תאונות ברחוב, רשלנות רפואית ותאונות בכלל. בנוסף, משרדנו מומחה בתחום דיני הביטוח ומייצג מבוטחים בפוליסות שונות שנדחו על ידי חברת הביטוח בתואנות שונות.

קרא עוד >>

בלוגרית מחלות אוטואימוניות GUT

הכנס טקסט בתמונה

הדרי כהן ואזנה

היי לכולם, אני הדרי כהן ואזנה, בת 32 נשואה יחסית טרייה ועורכת דין בהשכלה, ממש אחרי החתונה שלי קיבלתי התקף חזק, ואובחנתי כחולה בטרשת נפוצה. התקשיתי לתפקד במשך חודש, אחרי הסטרואידים נשארו כל התופעות האפשריות של המחלה בגוף למשך חודשים רבים,
אז בכיתי על מר גורלי :) אבל אחרי שהרמתי את הראש וליטפתי את הרחמיים העצמיים התחלתי להשתמש בתכונה אחרת שלי, אקטיביות למציאת פתרונות. 

 

קרא עוד >>

עובדת סוציאלית קלינית

הכנס טקסט בתמונה

הודיה חסון

שמי הודיה חסון ואני עובדת סוציאלית קלינית בעלת ניסיון רב בעבודה עם אנשים המתמודדים עם מחלה כרונית ו/או  פרוגרסיבית. 

מניסיוני המקצועי המגוון לאורך השנים למדתי כי מחלה כרונית משפיעה על האדם עם המחלה, המשפחה ועל היחסים בין חבריה, עשויה לגרום ללחצים רבים ולתבוע דרכי התמודדות חדשות.

 

[email protected] 

 

קרא עוד >>

מתמחה בפסיכולוגיה שיקומית

הכנס טקסט בתמונה

יותם בן-שץ

שמי יותם בן-שץ, מתמחה בפסיכולוגיה שיקומית. 
במהלך השנים האחרונות אני עובד במערך השיקום הנוירולוגי בבית החולים שיבא, שם אני פוגש מטופלים ומטופלות במצבים נוירולוגיים שונים, וביניהם גם חולים בטרשת נפוצה. בנוסף אני עובד בקליניקה עצמאית, במסגרתה אני עורך גם ביקורי בית במידת הצורך. 

קרא עוד >>

פסיכותרפיה

הכנס טקסט בתמונה

לילך פרידמן

פסיכותרפיה, טיפול באמנות וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי לחולה ולבני משפחתו – ילדים, אחים והורים. הפסיכותרפיה היא טיפול העוסק בעולמו הפנימי של אדם, בדרך בה הוא תופס את העולם, בחוויות העבר שלו, ובהתמודדותו עם ההווה.  

 

קרא עוד >>

מאמנת אישית להחלמה 

הכנס טקסט בתמונה

לימור תמיר 

 

לפני 10 שנים וקצת התעוררה לימור וראתה את העולם כפול. האבחון הראשוני היה ורטיגו שאמור היה לחלוף תוך מספר ימים. זה לא קרה ולימור התאשפזה לבדיקות. האבחנה – טרשת נפוצה. Say no more. סוף העולם. פחד. חרדה. טרשת נפוצה היא לא מחלה שמחלימים ממנה. במסגרת האשפוז ובגלל שסבלה באותה תקופה גם מעודף משקל (וכבר לא), הופנתה לימור אל תזונאית. בת זוגה, עדי, ישר הרימה דגל ואמרה שאם תזונאית אז רק אילנה רוגל.
אני לא אספר לכם את סיפור השתלשלות העניינים. שתי סיבות. הראשונה בואו לשמוע את לימור מספרת אותו. תישארו מרותקים וסקרנים. הסיבה השנייה – צר המקום מלתאר את השתלשלות המקרים המדהימה. ועל אף שתי הסיבות אני כן אומר שמרגע שלימור ואילנה נפגשו מהלך החיים של שתיהן השתנה.

 

לקריאה נוספת

טיפול במגע ותנועה 

הכנס טקסט בתמונה

לינור גלעדי –

כל טיפול, בין אם טיפול מגע או תנועה (או שילוב של השניים), מתחיל באבחון ובדיקה. לאחר מכן, אני מתאימה את הטיפול לפי הצורך. בדרך כלל, הטיפולים שלי מתבצעים על מיטת טיפולים ובסוף כל טיפול אני מלמדת תרגילים או הנחיות אחרות להמשך טיפול עצמי. 

 

 

 

 

לקריאה נוספת

הומאופתיה 

הכנס טקסט בתמונה

מור קריאף

מטרשת נפוצה להומאופתיה 

שמי מור קריאף, אני בת 31 ואמא לכפיר. בגיל 19 אבחנו אותי כחולה בטרשת נפוצה, והתחלתי טיפולים קונבנציונלים שרק החמירו את המצב. לאחר שנה של טיפולים הכירו לי את ההומאופתיה- למרות הסקפטיות החלטתי להתחיל את הטיפול והמצב השתפר פלאים. לאחר חמש שנים כמטופלת

החלטתי שאם עשו את זה בשבילי אני חייבת לדעת איך לעשות את זה עבור אנשים אחרים אז למדתי ארבע שנים והתחלתי לטפל. התוצאות לא אחרו לבוא והיום כמטפלת הסיפוק הכי גדול הוא לשמוע אמא שמודה לי אחרי שהוצאתי את הבן שלה מדלקת אוזניים בלי אנטיביוטיקה, או מטופל שחוזר לחיים אחרי שסבל מחרדות ששיתקו אותו. 

סקרנתי אתכם? בא לכם לקרוא את הסיפור יותר בפירוט? הרי הוא לפניכם… 

לקריאה נוספת

ללמוד EFT בסיסי בסדנת "טאפינג לאיזון חיים" 

הכנס טקסט בתמונה

מיקה אלמגור

 מיליוני אנשים ברחבי העולם משתמשים בטכניקה המדהימה של (EFT (Imotional Freedome Technique כדי למשוך יותר בריאות, עושר, סיפוק, איזון והצלחה לחייהם. ולמה? כי על ידי השילוב בין המדע המערבי המודרני (חקר המוח ופסיכולוגיה) לבין הרפואה העתיקה מהמזרח (דיקור והזרמת אנרגיה במרידאינים) אפשר ליצור שינויים מהירים ויציבים לאורך זמן באופן שבו אנחנו חושבים, בדרך שבה אנחנו פועלים ומגיבים, וביכולת שלנו למגנט ולהגשים את החלומות שלנו.
המפתח טמון בהקשה - tapping  - ובעברית תיפוף או “טיפוף” על נקודות אנרגטיות בגוף, ושחרור של חסמים, מעקפים, דפוסים וכל מה שמעכב אותנו ומשמר מצב של חוסר איזון בחיינו.
 

לקריאה נוספת

"אינטליגנציה מצליחה" ובעלת ערך בעולם משתנה 

הכנס טקסט בתמונה

נילי טלרמן

אנו באים אל העולם  מצוידים בכל הכלים הדרושים להשגת מצויינות, הצלחה, אושר ושמחה ובכל זאת ישנם אלו שגילו את הדרך לממש את הפוטנציאל האישי שלהם בעוד אצל האחרים הפוטנציאל הזה נשאר רדום ובלתי ממומש. רבות אנו שואלים עצמנו מה משמעות חיינו? במה אנו ממלאים כל רגע של הוויתנו? מה הם תכני חיינו?**  מה מידת האחריות שלנו על תוצאות התנהלותינו?… 

לקריאה נוספת

פסיכותרפיסטית מיינדפולנס  

הכנס טקסט בתמונה

סיון מדר MSW, פסיכותרפיסטית בכירה ועובדת סוציאלית קלינית 

 

 

שמי סיון מדר,  ואני מטפלת מעל 20 שנים בפסיכותרפיה (טיפול פסיכולוגי) . בעלת ניסיון רב בטיפול בצעירים ומבוגרים סביב קשיים ביחסים, בטחון עצמי, משברי חיים, התחלות חדשות, זוגיות, מצבי חרדה ודיכאון ןהתמודדות עם  מחלות כרוניות. 

לקריאה נוספת

פסיכותרפיסטית

הכנס טקסט בתמונה

עמיטל כהן 

 

שמי עמיטל כהן, עו”ס, בעלת תואר שני בהתמחות בשיקום.  עבודת התזה שלי עסקה בהתמודדותם של חולי טרשת נפוצה והתמקדה בתהליכי הצמיחה ממשבר בקרב אוכלוסיה זו.  

כיום יש לי קליניקה פרטית בה אני מלווה אנשים המתמודדים עם חולי ונכות. אני משלבת את עקרונות הפסיכולוגיה החיובית והצמיחה ממשבר עם טכניקות מעולם הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי / CBT. 

 

לקריאה נוספת

פסיכותרפיסטית קרימינולוגית 

הכנס טקסט בתמונה

רבקה סידרנסקי

שמי רבקה סידרנסקי, פסיכותרפיסטית, עו”ס קלינית וקרימינולוגית קלינית. בעלת נסיון של כ 20 שנה בתחום הטיפול, במהלכן ניהלתי מספר מסגרות בתחומים : בריאות הנפש, התמכרויות ונוער בסיכון, כמו כן הדרכתי צוותים ומדריכים. התמקצעויות : בריאות הנפש ומצבי חרדה ודיכאון, התמודדות עם מצבי משבר ואובדנים רגשיים ופיזיים, תחלואה כפולה, התמכרויות, אכילה רגשית. 

 

לקריאה נוספת

ריפוי בתזונה

הכנס טקסט בתמונה

רחלי בהרל

” המחלה היא מתנה גדולה שקיבלתי לחיי”

לפני כ 20 שנה, כשהייתי בת 27, התעוררתי בוקר אחד, באמצע שנת הלימודים, לעוד יום כמורה לתיאטרון בחטיבת הביניים בה עבדתי. פקחתי עיניי וראיתי ש… אני לא רואה בעין אחת. בקול רועד ביטלתי את הגעתי לבית הספר ופניתי לרופאת המשפחה. זו העבירה אותי לחדר המיון באיכילוב, והם בתורם שלחו אותי למחלקת עיניים. בשלב הזה הייתי מוכנה לעשות כל מה שיגידו לי. שלושה ימים שכבתי מחוברת לאינפוזיית סטרואידים. ההטבה הייתה כמעט מידית. עם תום האשפוז פצחתי במסכת בדיקות ואת האבחנה: טרשת נפוצה, קיבלתי בטלפון ציבורי, באמצע בדיזינגוף סנטר.  

לקריאה נוספת

כתיבה אינטואיטיבית ככלי מסייע בתהליכי ריפוי וצמיחה 

הכנס טקסט בתמונה

שלומית מירון – סופרת ומנחת קבוצות מוסמכת 

נפלאות דרכי הנפש לרפא את עצמה 

סדנה חווייתית בהנחיית שלומית מירון  סופרת ומנחת קבוצות מוסמכת ועמית נבון  עובד סוציאלי ומנחה קבוצות טיפוליות ומשתקמות. סדנה זו נועדה להעצים תהליכי ריפוי יצירתיים בקרב משתתפיהולהוסיף את הכתיבה האינטואיטיבית-תרפית ככלי המסייע בתהליך ההתפתחותי.  

לקריאה נוספת

מטפלת ברפואה סינית וטווינה

הכנס טקסט בתמונה

שרית בנימין 

שמי שרית בנימין מטפלת ברפואה סינית וטווינא מראשון.בעלת תעודה משנת 2008 ממכלת רידמן. בעלת קליניקה במערב ראשון לציון. הקליניקה נגישה מאוד לבעלי מוגבליות.יש חניה חינם בשפע.מעלית לקליניקה. 

אני מוכרת כמטפלת בספקית הביטוח פמי פירמיום ולכן יש מטופלים שמקבלים החזר על הטיפולים אצלי. יש לי ניסיון רב בטיפול בחולי טרשת. 

אני מטפלת בדיקור.טווינא. צמחי מרפא. 

ליצירת קשר: 

[email protected] 

 

קרא עוד >>

מורה ומאמנת לשחיה וחיזוק הגוף בפרמטרים שונים

הכנס טקסט בתמונה

שני לוונטל

יש לי אמונה גדולה בכוח הגוף והפיזיות למען חיזוק הגוף והנפש כאחד. אני משתמשת בהרבה ידע בכדי לייצר ולהמציא מתודה חדשה והוליסטית שאני מתאימה לכל מתאמן שלי באשר הוא עם הרבה סבלנות ואהבה. גישה חיובית ותמיד אמונה בטוב

 

 

קרא עוד >>

יעוץ ריפוי ועיסוק

הכנס טקסט בתמונה

מתמקד בתפקוד עצמאי במסגרת המגבלות הקיימות, תוך התייחסות לאיכות החיים של החולה. ההסתכלות היא על החולה ועל סביבת מגוריו: התאמת תנאי דיור ושימוש באביזרי עזר לצורך שיפור תפקוד או הקלה בביצוע. בנוסף, תחום הריפוי בעיסוק מתייחס לעיסוקיו השונים של החולה בתחומי עבודה ופנאי.

למידע נוסף ויצירת קשר…

קרא עוד >>

הכנה ללידה לחולות טרשת נפוצה

הכנס טקסט בתמונה

רכישת ידע רלוונטי אודות הלידה, סוגי לידות, והכנה להנקה מאפשרים התמודדות קלה וטובה יותר, והופכים את הלידה לחוויה חיובית. המידע  יועבר על ידי אחות מיילדת בעלת ידע והבנה של מחלת טרשת נפוצה.

למידע נוסף ויצירת קשר…

קרא עוד >>

סירטונים

פילאטיס אצל עדי - שחרור שרירים בקלות ובמהירות באמצעות עיסוי עצמי- כיצד תשחררו את שרירי החזה ב30 שניות?

הכנס טקסט בתמונה

כתיבה חווייתית "סיפור חיים" בהנחיית שלומית מירון

הכנס טקסט בתמונה

גלרית הבית מתארחת אצל טיבה נוף

הכנס טקסט בתמונה

טרשת נפוצה.. אם אלה החיים... ממשיכים, ומנצחים

הכנס טקסט בתמונה

טיבה נוף ועירית לוזון מתארחות בתכנית הבוקר

הכנס טקסט בתמונה

הפרעות בהליכה...ואלה החיים, ממשיכים, ומנצחים

הכנס טקסט בתמונה

ד"ר פלכטר יו"ר העמותה מתארח אצל פרופ' קרסו

הכנס טקסט בתמונה

ד"ר דניאל קרלין ועירית לוזון מתארחים בתכנית רק בריאות

הכנס טקסט בתמונה

סימפטום הפרעות בזיכרון...ואלה החיים, ממשיכים, ומנצחים

הכנס טקסט בתמונה

צפו בגלריית הבית לחולי טרשת נפוצה

הכנס טקסט בתמונה

עירית לוזון וריה לידר בראיון אצל טוקר בשישי - קשת 12

הכנס טקסט בתמונה

ראיון עם מאירה טוכמאייר

הכנס טקסט בתמונה

שיא בכר בתכנית בוקר בריאות

הכנס טקסט בתמונה

מהי טרשת נפוצה? מומחים מסבירים

הכנס טקסט בתמונה

טרשת נפוצה - אתה לא אתה

הכנס טקסט בתמונה

סרטון הדרכה והכוונה למאובחנים חדשים בטרשת נפוצה - חלק א׳

הכנס טקסט בתמונה

סימפטום עייפות...ואלה החיים, ממשיכים, ומנצחים

הכנס טקסט בתמונה

סימפטום הפרעות בראייה... ואלה החיים, ממשיכים, ומנצחים

הכנס טקסט בתמונה

הפניה למומחים

עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" (ע"ר) מאפשרת לכם להתייעץ עם מומחים מובילים בכל התחומים המיטיבים עם מחלת הטרשת נפוצה. כגון: עורך דין המתמחה בנושא ביטוח לאומי, פסיכולוגית קלינית, מאמנת בפילאטיס שיקומי, מנחת קורס הכנה ללידה, מאמנת אישית, דיאטנית קלינית, מרפאה בעיסוק, רוקח קליני וקלינאית תקשורת.

אתם מוזמנים לשלוח אל המומחים את שאלותיכם באופן פרטי, במגוון נושאים הקשורים למחלה, ולקבל תשובות ישירות לכתובת הדואר האלקרוני הפרטית שלכם. למערך התמיכה

כמו כן, אנו שמחים לאפשר לכם ייעוץ חינם או מוזל, לכל הפונה דרך העמותה, בהתאם לדרישות כל מומחה בתחומו. זיכרו, אנו עושים כמיטב יכולתנו לעזור ולייעץ, אולם, אין מדור זה מהווה תחליף לייעוץ אישי עם הרופא המטפל ושירותי הבריאות.

להירשם ולהיות מעודכנים

נשמח לשמור על קשר אישי. הירשמו לניוזלטר של העמותה ותקבלו כל חודש בדואר האלקטרוני דף מידע אודות חדשות ופעילויות העמותה, בהן אתם מוזמנים לקחת חלק.
  מעוניין/ת להצטרף לקבוצה הסודית של 'הבית לחולי טרשת נפוצה'
  מעוניין/ת להצטרף לדף העיסקי של עמותת 'הבית לחולי טרשת נפוצה' (ע''ר)  שאלות ותשובות

  אין סיבה לחולי טרשת להימנע מגלוטן (אלא אם יש להם צליאק). רגישות לגלוטן אפשר לבדוק בצורה פשוטה על ידי בדיקת דם. בכוסמין יש גלוטן בכמות מעט יותר קטנה מאשר בלחם רגיל וזה עניין של טעם ותקציב איזה לחם לקנות.

  הקטנת כמות הרוק בפה היא תופעה שמאפיינת הרבה מאוד מצבים ומחלות, ההמלצה היא דומה אצל כולם – שתייה מרעננת, אפשר עם נענע או לימון, טיפות תפוז וכ’ו. ומסטיק ללא סוכר, סוכריות ללא סוכר – גורמים גם הם להפרשת רוק.

  לויטמין D כמעט ולא, אלא אם אתם אוכלים דג שמן כל יום. עד כמה שידוע משרד הבריאות דואג להכניס בחוק תוספת של ויטמין D למוצרי חלב, וכן, לא מומלץ להשתזף, כך שניתן ליטול תוספים של ויטמין D.
  ויטמין B12 קיים רק במזון מין החי ולכן מי שנמנע מאכילת מזון זה יש סיכוי גבוה לפתח מחסור B12. המוזר הוא שגם מי שאוכל מוצרים מהחי הרבה פעמים ספיגת B12 תהיה נמוכה מאוד ולכן גם להם יש סיכוי לפתח מחסור. גם כאן יש תוספי תזונה שניתנים בכדור ואם זה לא עובד אז בזריקות.

  1. לצמצם את צריכת המתוק- עוגות, עוגיות, מיצים, כולל מיצים טבעיים, משקאות מתוקים, ריבות, דבש וכדומה
  2. להגביל את כמות הפירות עד 2 ביום. לא לשתות מיצי פירות
  3. לחלק את הארוחות לארוחות קטנות כל 3 או 4 שעות, מה שמונע הצטברות שומן בסוכרת.
  4. לשתות כשני ליטר נוזלים שלא מכילים סוכר, כולל תה קפה ומשקאות דיאטטים.
  5. ארוחה לדוגמא יכולה להיות פרוסת לחם עם ממרח לא מתוק או ככוס אחרי בישול של אורז בסמטי או מלא, גריסים, קטניות, כוסמת, פסטה מקמח דורום (הכל בתוספת ירקות), או דייסת שיבולת שועל על מים עם מעט חלב עם ממתיק מלאכותי וקינמון, או דג/עוף/הודו (ללא עור, שומן וכ’ו) – עם ירקות. או ביצה עם פרוסת לחם וירקות.
  6. יש לסדר את הארוחות האלו כל שלוש-ארבע שעות בהתאם לסדר יומכם.
  7. להקטין את כמות המלח באוכל.

  צלם: רמי זרנגר

  ידוע לכולנו כי בעשור האחרון מצטברות יותר ויותר עדויות מוכחות מחקריות המעידות על הקשר הישיר ועל החשיבות הגבוהה שיש לאורח חיים בריא אצל חולי טרשת נפוצה. החל מתזונה נכונה, התמודדות עם סטרס, פעילות גופנית, ועוד. את החודש הקרוב החלטנו להקדיש לנושא חשוב זה, אורח חיים בריא וטרשת נפוצה, ואנו שמחים ליידע אתכם כי אורח הכבוד הראשון שלנו יהיה פרופסור קרסו, בתאריך 22/2 יום שני בשעה 18:00.

  פרופסור רפאל (רפי) קרסו (M.D.) פרופ’ למדעי המוח ומערכת העצבים מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת ת”א. מומחה בנוירולוגיה ובטיפול בכאב (ישראל), ובעיכוב תהליכי הזדקנות (ארה”ב). מנהל המחלקה הנוירולוגית ומרפאת הכאב (בדימוס) במרכז הרפואי הילל יפה. עוסק מלמד וחוקר בתחומי נוירולוגיה, כאב, גוף נפש.

  האתר מנוהל על ידי WEmanage - ניהול אתרים