fbpx
א א א
הכנס טקסט בתמונה

קורס אבחון וריפוי – ביואורגונומי

קורס אבחון וריפוי – ביואורגונומי – ייעודי לחולי טרשת נפוצה

הביואורגונומי לפי תורתו של ווילהלם רייך, שחקר את אנרגיית החיים ונתן לה את השם אורגון ולמדע שחוקר את האורגון קרא רייך “אורגונומי”. ומכאן, ביו-אנרגיה או ביואורגונומי, היא דרך לאבחון ולריפוי.
האבחון והטיפול מתבצע על הגוף האנרגטי של האדם ללא מגע אלא ע”י חישת אנרגיה ובטכניקה פשוטה שהיא טכניקת העפעוף.
טכניקת העפעוף היא כושר טכני הקיים בכל אחד ואחת מאיתנו, לא צריך כשרון מיוחד ולא צריך ידע קודם. לכן כל אחד יכול ללמוד את העפעוף, וכל אדם יכול ללמוד את שיטת הטיפול ללא רקע מתחום האנרגיה או מתחום הרפואה.
היכולת לאבחן באמצעות העפעפיים מוזכרת כבר במקורות – בספר תהילים פרק י”א פסוק ד’: “ה’ בהיכל קודשו, ה’ בשמים כיסאו, עיניו יחזו, עפעפיו יבחנו בני אדם”.
באבחון מקצועי ניתן למצוא את נקודת המקור הראשונית לחוסר האיזון: הנקודה בה נוצרה הטראומה, וממנה קיבל הגוף בפעם הראשונה את הקוד לפעול בחוסר איזון. חשוב להבין כי כל אירוע שאנו חווים, משאיר את חותמו בגופנו כמו גם אירועים הנחשבים כחיוביים כגון נישואין או לידה. כל מצוקה רגשית חזקה שחשנו, בהלה, מתח חזק או כאב, עשויים באופן מיידי או עם השנים ליצור חסימות אנרגטיות, המשפיעות בסופו של דבר על רבדים רבים בחיינו.
לגבי טראומות שנגרמו בעת אבחון המחלה, כמו טראומת האבחון עצמה, כאשר הרופא אומר לנבדק: “יש לך MS ובעתיד לא תוכל ללכת”. אם הנבדק מאמין לרופא, מודפס באותו רגע במוחו (וגם בתת־מודע) תִכנות ומערכת ציפיות המאשרים בעבור אותו אדם שהוא לא יוכל ללכת בעתיד. אבחון כזה עלול להיחוות בתור טראומה נוספת המחריפה את המחלה ומקשה עוד יותר על תהליך הריפוי (הדבר קורה גם אם האבחון היה שגוי), או כאשר המחלה נמשכת זמן רב החולה נכנס לחרדה מעצם האפשרות שלא יוכל לתפקד בעתיד. החרדות משתקות אותו ומהוות טריגר נוסף למחלה. כמו כן, אדם שאינו מבין את תהליך הריפוי עלול להיבהל ולהירתע מהעוויתות, הרעידות או חולשת השרירים. תחושות אלו מרפות את ידיו (פיזית ורעיונית) וגורמות למתח חדש בחייו ולהישנות המחלה. כאשר התהליך חוזר ונשנה, נוצרת פגיעה מצטברת ברקמת השריר ובתאי המוח, והיא גורמת להחרפה הדרגתית בסימפטומים. קצב התפתחות המחלה תלוי בכמות מצבי הטריגר המפעילים את המתח המקורי ובעוצמתם. ככל שהחולה פוגש יותר במצבים כאלה וככל שהם עוצמתיים יותר – תתפתח המחלה מהר יותר ובצורה חריפה יותר.
הטיפול נעשה באמצעות אנרגיית החיים הטבעית הקיימת אצל המטופל, ללא עזרים נוספים, הוא מתקיים בישיבה נינוחה ובלבוש מלא, בדרך שאינה פולשנית. הטיפול בטוח לחלוטין ואינו כולל אי נעימויות כלשהן. כל אדם יכול ללמוד לעשות שימוש בכלי נפלא זה. עם זאת ראוי לציין כי על מנת להגיע לרמות דיוק גבוהות באבחון ותוצאות אפקטיביות בטיפול, קיים צורך מובן בתרגול קבוע וחוזר עד להתמקצעות ממשית.
הרעיון הוא שאדם חולה הוא נטול אנרגיה בגוף כולו או באיבר או במערכת הגוף שבה הוא חולה. הטיפול הביואורגונומי משקם את מצבו האנרגטי, מחזיר לו את פוטנציאל ההבראה, ומאפשר ריפוי.
הקורס הראשון שנקיים מוצע ל-15 חולי טרשת נפוצה, כאשר לכל חולה יוצמד סטודנט מתמחה של המכללה. כמו כן, ימונה רכז פרויקט למעקב ובקרה ופירסום תוצאות הפרויקט.
בהנחיית ד”ר נוגה גזית, מנהלת המכללה לביואורגונומי.

האתר מנוהל על ידי WEmanage - ניהול אתרים