fbpx
א א א

אשכול שרותי תמיכה - אומנים

יעל כהן לב - סופרת

הכנס טקסט בתמונה

את חיי המוזיקאליים התחלתי בגיל שש כשחיקיתי זמרות אופרה ומאז לא הפסקתי... הייתי צ׳לנית ואחרי ״תלמה ילין״ למדתי משחק ומוזיקה. הצ׳לו המשחק והשירה הביאו אותי להשתתף בהצגות בהבימה ובקאמרי והיו תשובה לתאוות הבמה שזרמה בי, אך מעל לכל אהבתי להופיע בפני ילדים בשירה וסיפור ובתיאטרון הקרון בהפעלת בובות ענק. עיניהם הפעורות והצמאות, תגובותיהם הספונטאניות, סקרנותם ומעל לכל צחוקם...תמיד היו חדווה ומקור אנרגיה עבורי.

לקריאה נוספת על יעל כהן לב

נילי טלרמן - אומנית רב תחומית

הכנס טקסט בתמונה

את חיי אני בוחנת לפני ואחרי שאובחנתי כחולת "טרשת נפוצה". קיימים רגעים שבהם החיים עושים תפנית לכיוון חדש,לכיוון שבו העולם כפי שאנו מכירים אותו מפסיק להתקיים. רגעים ההופכים אותנו לאדם אחר בין פעימת לב אחת לשנייה. רגע כזה היה הרגע בו הודיע לי הרופא במרץ 2010 שיש לי "טרשת נפוצה".

קרא עוד >>

אורלי לביא - אמנית קרמיקה

הכנס טקסט בתמונה

ההחלטה שלך היא הקובעת, ולא של הטרשת. 1996ואני בת 33 התחלתי להרגיש נימולים בידיים וברגליים, תחושות שהיו זרות לי ולא ידעתי איך להתמודד איתם. לומר את האמת גם המערכת והרפואה לא ידעה ולא הבינה את הסימפטומים האלו ורופא המשפחה שלי שלח אותי לפסיכיאטר. שנתן בכדורי הרגעה. לא האמנתי בכדורים האלה ומיד זרקתי אותם לפח האשפה, אך התופעות המשיכו להציק לי והדאגה שהתמודדתי איתה הייתה רבה.

לקריאה נוספת על אורלי לביא

אוריין ארד - צורפת

הכנס טקסט בתמונה

אוריין ארד בת 25 – לומדת בשנה רבעית מחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה לאומניות ועיצוב טרשת נפוצה בת 3 – מתמודדת עם אובג'יו(שם התרופה)

לקריאה נוספת על אוריין ארד

נירית פרסקו - כותבת שירה ופרוזה

הכנס טקסט בתמונה

את זוכרת ישבנו במרפסת שלי על קפה לפני חמש שנים? זה היה לילה אביבי כזה, במושב חוץ מציפורי הלילה ואנחנו הכל כבר הלכו לישון. הזמנתי אותך לקפה כי רציתי נורא לדעת למה נכנסת לחיי ולגופי בלי לשאול אותי קודם אם אני מסכימה, אם זה בסדר, אם זה נוח.

קרא עוד >>

ננה מושיאשווילי - קוסמטיקאית

הכנס טקסט בתמונה

ננה מושיאשוילי בת 46 קוסמטיקאית 26 שנים מאובחנת בטרשת נפוצה 14 שנים "בעקבות המחלה למדתי יותר להקשיב לעצמי ולגוף שלי, מתמקדת בלייצר לעצמי חוויות שעושות לי טוב! החיים לימדו אותי - כשאין איזון בין הגוף לנפש, אז נוצרות מחלות! העבודה עוזרת לי להיות תמיד בעשיה להתמקד במה שיש ולא במה שאין, לקום בבוקר ולהודות לאל.

קרא עוד >>

עלוית ברנדלק - אומנית רב תחומית

הכנס טקסט בתמונה

המזל שלי המזל הטוב לובש צורות שונות , לעיתים הוא מתגלם בכרטיס זוכה בפייס, לעיתים כשהגשמים באים בעתם, ולעיתים במציאת בן הזוג הנכון. אצלי המזל לבש תחפושת ייחודית, יוצאת דופן :טעות באבחנה , בדיאגנוזה של הטרשת.

קרא עוד >>

עמית נגלר - סופר

הכנס טקסט בתמונה

אבא של חשן, לביא, יאר ובארי, סופר ותסריטאי. ביום הולדת 24 אובחנה אצלי בטרשת נפוצה. טרשת נפוצה זו מחלה נהדרת לסופרים ותסריטאים – הכול (כמעט) יכול לקרות בה ויש לה תסמינים רבים: ראייה מטושטשת, קושי בהליכה, סחרחורות, עייפות וניוון שרירים. זו מציאות חיי: מאבק יומיומי שבו שום דבר אינו מובן מאליו. אבל אני לא מוותר. אף פעם.

קרא עוד >>

פיפ אלון - ציירת

הכנס טקסט בתמונה

חברת קיבוץ קרית ענבים. בת 73. לפני 50 שנה, לאחר מלחמת ששת הימים, עליתי לארץ מאנגליה. התרבות האנגלית מהווה חלק מהותי בחיי ובדרך מחשבתי.

קרא עוד >>

אירה חייט - אמנית ויוצרת

הכנס טקסט בתמונה

שמי אירה חייט נולדתי בברית המועצות ועליתי ארצה ב- 1991. למדתי באודסה הוראת אומנות. הטרשת התחילה לפני 10 שנים בבום, ואני מנסה לחיות אתה בידידות ולהמשיך ליצור וללמד. לפני כמה שנים הייתי מאושפזת תקופה ארוכה לצורך לשיקום והתחלתי שם כל בוקר לצייר סמיילי לפי מה שעובר עלי ועל הגוף שלי.

קרא עוד >>

דני גורן - אמן קרמיקה

הכנס טקסט בתמונה

סטודיו לקרמיקה המייצר בעבודת יד כלי קרמיקה אומנותיים, מוצרי נוי ומוצרי יודאיקה. בסטודיו אנו יוצרים מוצרים מגוונים וססגוניים. הצבעים שאנו משתמשים בהם אינם מכילים עופרת ולכן מתאימים לשימוש אוכל, למיקרוגל , תנור בישול ומדיח כלים. תהליך הייצור על כל שלביו נעשה בעבודת יד בסטודיו, משלב עיצוב המוצר, הכנתו, הצביעה והשריפה כשבכל שלב מושקעים תשומת לב ומיומנות רבה.

קרא עוד >>

ד"ר אירית קדם - אומנית רב תחומית

הכנס טקסט בתמונה

ד"ר אירית קדם – (1958), ילידת גבעתיים, היא חברת מושב מעלה גמלא שברמת הגולן, בוגרת החוגים לספרות כללית ולתיאטרון באוניברסיטת תל אביב – בעברה, אשת חינוך, דרמה תרפיסטית, בימאית, מנחת קבוצות ומרצה לתיאטרון, חינוך ופסיכולוגיה. לפני כעשור, בעקבות מחלת טרשת נדירה (טרשת רקמות החיבור), הסבה את עיסוקיה האקדמיים אל האמנות הרב-תחומית.

קרא עוד >>

ד"ר דניאל קרלין - אמן צילום

הכנס טקסט בתמונה

חיי עם טרשת נפוצה - דר' דניאל קרלין אני חליתי בטרשת נפוצה לפני כתשע שנים. חליתי בזמן הכי לא מתאים עבורי, לא שיש בכלל זמן מתאים לחלות במחלה. חליתי בגיל יחסית מאוחר, בגיל 49. אני אורתופד מנתח מומחה. מומחה בהחלפות מפרקים וספורט. המחלה הופיעה אצלי בדיוק בתקופה שהתחלתי להתבסס ולפרוח מבחינה מקצועית. קליניקות עמוסות, ניתוחים פרטים וניהול שירות בבית חולים. מרצה ברחבי הארץ ואורח בתוכניות בריאות בטלויזיה. מוכר ומוערך בקרב עמיתיי למקצוע בישראל.

 

 

קרא עוד >>

ד"ר פזית וונדר ברקוביץ' - אמנית רב תחומית

הכנס טקסט בתמונה

פזית ונדר ברקוביץ נולדתי בגבעתיים ואחרי לימודים בחו״ל חזרתי להתגורר בה. אמא לבת ובן בוגרים כיום. למדתי רפואת שיניים ועסקתי במקצוע 13 שנים כרופאה וכמנהלת רפואית של מרפאות שיניים. לפני כ- 18 שנים, פרצה אצלי מחלת הטרשת הנפוצה, בגיל 40. אז נאלצתי להפסיק את עבודתי ולהחליט על כיוון אחר בחיים.

קרא עוד >>

מורן שריג חכם - מעצבת תכשיטים

הכנס טקסט בתמונה

קיטבג 120L

לפעמים אני חושבת לעצמי שהחיים כל כך סוערים ואיזה כיף היה יכול להיות אם היה משעמם לפעמים. אז אני מחפשת לעמי את הדרכים לשקט הזה, הכל כך בטוח ונעים הזה, אבל הדרך שלי לשקט הזה, היא אולי הסערה והרעש של מישהו אחר.

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני מטורפת על הצונאמי הזה, כי מסתבר שהוא השקט שלי!

קרא עוד >>

חגית מוניץ - מעצבת פנים

הכנס טקסט בתמונה

חיים עם טרשת נפוצה סיפורה של חגית מוניץ לא פשוט לגלות כי את חולה בגיל צעיר. בעיקר לא לחגית מוניץ בת ה-38, שגידלה 3 זאטוטים בבית כשאחד מהם עם צרכים מיוחדים. סימני הטרשת כמעט ובישרו על קטיעתה של קריירה צבאית מפוארת אך פתחו גם דף חדש לעולם היצירה.

קרא עוד >>

קרן סהר - יוצרת תכשיטים

הכנס טקסט בתמונה

יושבת עם חוטים צבעים וחלקים ולפתע נוצר תכשיט חדש! זו התרגשות וכייף גדול עבורי. עכשיו אני והיצירתיות שלי פה כדי ליצור עבורך את התכשיט שבא לך

קרא עוד >>

רחל כתבן - אמנית ייחודית ויוצאת דופן

הכנס טקסט בתמונה

רחל, מורה לאמנות וציירת, הציגה בתערוכות רבות. לפני כ – 25 שנה אובחנה כחולת טרשת נפוצה. עם החלשות הגוף רוחה האמנותית הלכה והתעצמה.

קרא עוד >>

טיבה נוף - אומנית רב תחומית

הכנס טקסט בתמונה

טיבה נוף גילוי נאות: אינני חולת טרשת. אבל היא מלווה אותי כבר הרבה שנים.. תמיד ידענו שהטרשת איננה מחלה תורשתית. אבל כמו פעמיים זכייה נדירה בפרס הגדול בלוטו, גם אנחנו זכינו - אך בטרשת.

קרא עוד >>

ריה ליד - ציירת

הכנס טקסט בתמונה

מאז ומעולם ציירתי, אולי מגיל שלוש.

קרא עוד >>

תמר גינזבורג - תכשיטנית

הכנס טקסט בתמונה

שלום, אני תמר, בת 49, אמא לנעם, בהורות משותפת עם עודד, הייטקיסטית וגם חולה בטרשת נפוצה.

קרא עוד >>

יהודית וייס - אומנית רב תחומית

הכנס טקסט בתמונה

שמי יהודית וייס, בת 55 גרושה + בת נהדרת בת 28 אובחנתי באפריל 2016, יחסית בגיל מאוחר.

קרא עוד >>

יעל זהר - מעצבת תכשיטים

הכנס טקסט בתמונה

שמי יעל זוהר ואני צורפת ומעצבת תכשיטים את מקצוע הצורפות רכשתי עוד בבית ספר התיכון ויצו בחיפה. המקצוע הקנה לי מיומנות בעיצוב וידע בסיסי בצורפות. בהמשך השנים התמחתי אצל צורפים ורכשתי ניסיון של שנים בייצור בבית, עד שפתחתי את גלריית התכשיטים שלי ״כחול״ בשנת 1995 בחיפה עיר הולדתי.

קרא עוד >>

מיכל גרבינר - צלמת וציירת

הכנס טקסט בתמונה

מיכל גרבינר צלמת וציירת אני מאובחנת בטרשת נפוצה כבר 25 שנים, כאשר ברוב הזמן לא נתנה אותותיה , דבר שאיפשר לי להיות בצבא שנים רבות, להיות הייטקיסטית, שיאצואיסטית, דולה ומורה לרפלקסולוגיה. בשנים האחרונות (עקב טיפול לא מתאים), מצבי הדרדר, ומשפיע על תחביבי היום.

קרא עוד >>

נורית קליינר - ציירת

הכנס טקסט בתמונה

סיפורה של נורית קליינר נורית בת 62 מראשון לציון, אמא ל- 3 ילדים וסבתא ל- 3 נכדים, עבדה בסמינר הקיבוצים בתור מזכירה בזמן שגילו לה, לפני 27 שנה את מחלת הטרשת הנפוצה.

קרא עוד >>

נטע-לי חכמוב - אומנית מוצרי סידקית סריגה

הכנס טקסט בתמונה

לרגל השקת "גלריית "הבית" מטעם עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" החלטתי לשתף בסיפור האישי שלי, אך הסיפור האישי שלי דומה למאות סיפורים של אנשים שחולים בטרשת נפוצה ובמיוחד כיום שישנם צעירים המאובחנים במחלה החל מגיל 3. שמי נטע-לי חכמוב, אני בת 25 מירושלים, סטודנטית לתואר ראשון בצרפתית באונ' העברית, אמנית סריגה וכן מורה לעברית באולפן של הארגון "יהודה הצעיר".

קרא עוד >>