fbpx
א א א

מיזם חברתי תעסוקתי – למען חולי טרשת נפוצה

בואו ללמוד את אמנות ההבראה

עמותת “הבית לחולי טרשת נפוצה” מקיימת סדרת מפגשים וסדנאות ייעודיות לחולי טרשת נפוצה, בתחום האומנות, היצירה ותרבות הרוח בהתאם
לחזון העמותה – לשיפור איכות חייהם של חולי טרשת נפוצה.

מתח נפשי הינו גורם השפעה מרכזי על ההתפרצויות של התקפי המחלה. מחקרים רבים מצביעים על קשר בין מתח פסיכולוגי והתפתחות נגעים חדשים במוחם של אנשים עם טרשת נפוצה. התוצאות מראות כי טיפול שבועי, המתמקד בניהול והפחתת הדחק, מונע התפתחות נגעים חדשים במוח. כמו כן, מחקרים מראים כי איכות חייהם של אנשים עם טרשת נפוצה פחות מושפעת מרמת הנכות הפיזית שלהם, אלא יותר מגורמים פסיכו-סוציאליים. אחת המסקנות היא, כי תשומת הלב למצב הפיזי בלבד של המטופלים לא תוביל לשיפור איכות חייהם, אלא יש להרחיב את ההתבוננות והטיפול בחולים בצד הרגשי-סוציאלי, כך שההתבוננות בחולה טרשת נפוצה צריכה להיות של גוף ונפש – במטרה לקיים אורח חיים מלא ופעיל, להשתלב בכל מעגלי החיים והעשייה, ולנהל שיגרה לצד המחלה.

כיוון שחיים עם טרשת נפוצה מתנהלים במאבק מתמיד בין גוף ונפש, מומלץ לשמור על איזון גוף נפש באמצעות כלים שונים כמו דימוין מודרך, מדיטציה, יצירה, או כל פעילות מדיטטיבית אחרת. וכן, לנטרל גורמים המהווים טריגרים שמעוררים את מעגל המחלה כל פעם מחדש.

ולכן, בכוונתנו להעניק לחולים מבחר כלים מגוונים מתחום הרוח והיצירה, על מנת שכל אחד יבחר את הכלים המתאימים לו, וירכיב את ארגז הכלים האישי שלו לריפוי המחלה.

יצירת אמנות מהווה הזדמנות להפעיל את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם, ומנגישה עבורו חוויה אשר לאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, תיקון נפשי ושינוי. תהליך היצירה הינו תהליך מרפא שמייצר גדילה והעצמה אישית!

בשלב הבא, העמותה תפעל לקידום והכשרה תעסוקתית של חולי טרשת נפוצה בתחום היצירה והאומנות, ותעודד שיווק התוצרים של החולים, במתחם ייעודי של יוצרים ואומנים חולי טרשת נפוצה, במרכז הרב תחומי של העמותה. כמו כן, העמותה תפעל לשילוב התוצרים של חולי טרשת נפוצה, בתערוכות וירידים ברחבי הארץ.

לוח פעילויות

5.1

מפגשי נשים והעצמה לצד המחלה

בהנחייתה של לינה גולדברג. ליווי נשים במערכות יחסים, עם עצמן, בזוגיות, בהורות, בשינויים, מעברים והתמודדויות נוספות בחייהן, מתוך ...

קרא עוד >>

בהנחייתה של לינה גולדברג.

ליווי נשים במערכות יחסים, עם עצמן, בזוגיות, בהורות, בשינויים, מעברים והתמודדויות נוספות בחייהן, מתוך אהבה ואמונה בכוח הנשי, וכי, נשים מבינות עניין אמיצות ומסוגלות להניע תהליך של שינוי בחייהן ובחיי הסובבים אותן. השתתפות במפגש קבוצת נשים, מאפשרת הקשבה, הכלה, שיתוף, בקשה וקבלת עזרה, הגורמים להרגשה של “יחד” ועוצמה.
בנוסף, יינתנו במפגשים כלים שיאפשרו לך לחיות חיים איכותיים ומשמעותיים יותר מבחינה רגשית ונפשית. כמו :
כיצד נתמודד עם מציאות בלתי רצויה? כיצד ניתן לחיות עם הלא ידוע? כיצד נבדיל בין מה בשליטתנו ומה לא? וכיצד הדבר בא לעזרתנו? כיצד ניתן לחיות חיים שלמים בהשלמה, למרות שהם לא מושלמים? כיצד ננהל מערכות יחסים קרובות ומשתפות שמצמיחות, למרות הקושי וההתמודדות הלא פשוטה? ועוד נושאים נוספים בחייך שהיית רוצה להבהיר, להרחיב ולסגור עם עצמך, דבר שבהחלט מקל ועוזר.
בהנחייה וליווי של לינה גולדברג, מנחת קבוצות ומאמנת אישית שנים רבות בארץ ובחו”ל (בציריך ובלונדון).

17.8

מפגש חוויתי – כוחו המרפא של הדימיון המודרך

בהנחייתה של יוליה פלד, מטפלת בדימיון מודרך. .הרבה נכתב על הקשר בין המחלות השונות בכלל וטרשת נפוצה בפרט לבין מצבינו הנפשי. זה ...

קרא עוד >>

בהנחייתה של יוליה פלד, מטפלת בדימיון מודרך.

.הרבה נכתב על הקשר בין המחלות השונות בכלל וטרשת נפוצה בפרט לבין מצבינו הנפשי. זה כבר ברור לכולנו שקשר כזה קיים. אנחנו גם שומעים המון את המושג “גופנפש”. אבל…מה זה בעצם? איך נכנסים לשם, איך משפיעים על מה שקורה שם? איך אפשר להרגיע את עצמינו בלי עזרה חיצונית של פסיכולוג או תרופה בכל סיטואציה הכי מלחיצה? איך אפשר לגייס כוחות פנימיים ליצירת בריאות מחודשת? איך אפשר להיפתר מסטרס שכבר קיים בפנים?
התשובה היא: בהחלט כן! בעזרת שני כלים פשוטים שהם תמיד איתנו – נשימה ודמיון.
אני מזמינה אתכם לסדנא חוויתית וכיפית, שתצאו ממנה נינוחים , קלילים ועם מיומניות חדשות שרכשתם בנושא דמיון מודרך עצמי, שתרצו ליישם שוב ושוב! בסדנה נתמקד במספר נושאים כגון: איך להיכנס להרפיה עמוקה בעזרת נשימה בכל מקום ובכל זמן, איך לזהות אזורי מתח ולשחרר אותם, איך לתת לרגשות לזרום בחופשיות, והכי חשוב ועל זה אתן דגש מיוחד: איך לדבר עם הגוף שלנו בשפה שלו, כדי ליצור איזון מחודש והרמוניה, וכתוצאה מכך, להתחיל להחזיר לעצמינו שלימות ובריאות.
בהנחיית יוליה פלד – מטפלת בדמיון מודרך. עוסקת בתחום 10 שנים, אובחנה כחולת טרשת נפוצה כ- 7 חודשים.

 

המפגש ייערך בביתה של עירית לוזון, מנכ”לית עמותת “הבית לחולי טרשת נפוצה” בתאריך 17/8 יום רביעי בשעה 19:00 ברחוב, דייה 6 ראש העין. הבית פרטי עם נגישות ושפע חניה. אנא אשרו השתתפותכם בדף האירוע בפייסבוק בקבוצה הסודית.
שלכם,
יוליה פלד ועירית לוזון.

23.6

נפלאות דרכי הנפש לרפא את עצמה

מה שולח אדם לכתוב סיפור בדיוני, לבנות מציאות חלופית, לחלום חלום בעיניים פקוחות?

קרא עוד >>

מה שולח אדם לכתוב סיפור בדיוני, לבנות מציאות חלופית, לחלום חלום בעיניים פקוחות?
התשובה מעניינת לא פחות מהחלום עצמו, מהסיפור המסופר.
חלקו ידוע וחלקו סמוי, חלקו תשובה וחלקו חידה. יסודותיו במציאות וראשו בחזון הגבוה של האדם כלפי עצמו, כלפי משמעות חייו. ראשיתו בפחדים בכמיהות ואחריתו באפשריות יצירתיות שהן תשובתה של נשמתנו לעצמנו. הכתיבה מתגלה כתפילת הנפש לעצמה.
זהו מסע מסתורי וחמקמק שלעתים רצוף בפלאות נסתרות וצירופי מקרים בלתי מוסברים. לעתים העלילה משתלטת על המציאות.
שלומית מירון, סופרת ומנחת סדנאות לכתיבה אינטואיטיבית, ממחישה את כוחה של הכתיבה תוך כדי שיתוף המסע הלא יאמן של כתיבת הרומן שלה “מורטוריום“. מסע שהיה רצוף בצירופי מקרים הזויים.
בואו לשמוע כיצד הבדיון פרץ לתוך הממשות וגם להתנסות בתרגיל כתיבה חווייתי-אינטואיטיבי.
זוהי הזמנה למורטוריום = פסק זמן, לריפוי ולהתעלות מעל המציאות.
חברים יקרים! אני מזמינה אתכם למפגש חברתי ראשון בביתי, ב-23/6 בשעה 19:00
שלכם,
עירית לוזון,  מנכ”לית עמותת “הבית לחולי טרשת נפוצה”  054-6843931
https://www.facebook.com/events/1800869096807963/

25.11

ללכת בעקבות החלומות – סיור חוויתי מודרך בעקבות נשים חזקות בזיכרון יעקוב

בהדרכתה של ענת וויס. סיור חוויתי לקבוצות שמתאר חלומות של נשים חזקות שהגיעו, עמלו ובנו את זכרון יעקב. את הסיפורים המרתקים נספר ...

קרא עוד >>

בהדרכתה של ענת וויס.

סיור חוויתי לקבוצות שמתאר חלומות של נשים חזקות שהגיעו, עמלו ובנו את זכרון יעקב. את הסיפורים המרתקים נספר ברחבי המדרחוב התוסס של זיכרון יעקב ,רחוב המייסדים, רחוב הנדיב וגן טיול.
הסיור כולל סיפור העצמה אישית שלי: ביקור עם ניחוחות נוסטלגים בסטודיו (כחצי שעה)
המסע שעברתי מרח’ הזכוכית בחדרה ועד שהגעתי לעסוק בזכוכית אמנותית. אספר על המעבר שלי משנים רבות של עבודה ברוקחות אל עולם היצירה של אומנות הזכוכית המוארת. אני אסביר על תהליך היצירה, אשתף בתהליכי העבודה וכל זאת בסטודיו המיוחד, שממוקם בחצר עתיקה במדרחוב הקסום של זכרון יעקב, סיפורי בית הרוקח וסיפורים מבית מרקחת, סיפור על האישה שהלכה כנגד כל המוסכמות ואיך זה נגמר, ….ועוד. כמו כן, ניתן לשלב בסיורים ארוחה, קפה ומאפה, או ביקור ביקב בוטיק.
בהנחיית ענת וייס, ממוחית בפיסול יציקות זכוכית ותאורת זכוכית.

27.9

התחלות חדשות באמצעות אומנות

השימוש באומנות מייצר אווירה פתוחה ומשחררת, המספקת חווית למידה עוצמתית, תוך הפנמה מועילה של מסרים אישיים. הסדנא תפגיש את ...

קרא עוד >>

השימוש באומנות מייצר אווירה פתוחה ומשחררת, המספקת חווית למידה עוצמתית, תוך הפנמה מועילה של מסרים אישיים. הסדנא תפגיש את המשתתפים עם תהליך למידה דרך חומרים ומילים, אשר יתנו ביטוי לעולם הפנימי והאישי של כל אחד ואחת. הסדנא עוסקת בסוף והתחלה, לכבוד השנה החדשה הבאה עלינו לטובה!
אנו מזמינות אתכם לחוויה של יצירה בצבע…בתאריך 27.9.16 בשעה 19:00 ברחוב דייה 6 ראש העין, בביתי הפרטי עם חניה ונגישות.
שלכם,
עירית, יוני ושרית.
עירית לוזון מנכ”לית העמותה “הבית לחולי טרשת נפוצה” (ע”ר). יוני כהן דור שלישי למשפחת צורפים בוגרת בית ברל במגמת צורפות, מאמנת אישי, מקיימת סדנאות לפיתוח צוותים באמצעות אומנות ומשקמת באומנות. שרית אביצור מנחה מוסמכת למעגלי נשים, NHT בתרפית המגע ותזונה הוליסטית. מלמדת ריקוד, יוגה ופילאטיס עם ניסיון של 35 שנה.

5.12

קבוצת כתיבה חוויתית "סיפור חיים"

בהנחיית שלומית מירון, סופרת ומנחת קבוצות מוסמכת. כתיבה אינטואיטיבית היא ביטוי ספונטני של הדרמה הנפשית – הגלויה והסמויה. אי ...

קרא עוד >>

בהנחיית שלומית מירון, סופרת ומנחת קבוצות מוסמכת.

כתיבה אינטואיטיבית היא ביטוי ספונטני של הדרמה הנפשית – הגלויה והסמויה. אי לכך, ההנחיה העיקרית במפגשים אלה היא שחרור והרפיה מכל מאמץ מנטלי. ההתמסרות לאסוציאציות החופשיות מובילה לתהליך בעל יתרונות רבים – יצירתיים ותרפויתיים, ומאפשרת לנו לצאת להרפתקה עם עצמנו, לגלות תכנים נסתרים ותובנות חשובות. זהו מצב של שחרור מחשיבה קולקטיבית-קטגוריאלית, והתמסרות לנפש האינדיווידואלית והחד פעמית שלנו, על גווניה הייחודיים. תהליך כזה מאפשר שחרור ממועקות, התפתחות, צמיחה, פיתוח היצירתיות וקתרזיס.
בהנחיית שלומית מירון – יוצרת ומנחת קבוצות מוסמכת עם הכשרות ספציפיות בביבליותרפיה.
.

1.12

סדנת רישום וציור

בהוראה והדרכה של יעקוב אדמון. "כל מי שכותב יכול גם לצייר...."./ יעקוב אדמון – צייר. לכול אחד שפת ציור ייחודית ומופלאה משלו. בתהליך ...

קרא עוד >>

בהוראה והדרכה של יעקוב אדמון.

“כל מי שכותב יכול גם לצייר….”./ יעקוב אדמון – צייר.
לכול אחד שפת ציור ייחודית ומופלאה משלו. בתהליך היצירה – האדם פוגש את עצמו מגדיל את האהבה והערכה העצמית, דבר המביא לריפוי כל חולי. ריפוי הינו תהליך דינאמי, בדיוק כפי שחולי הינו תהליך דינאמי. יש כוח חיים דינאמי בכל אחד מאיתנו, מרגע לידתנו וברמה זו מתרחשים הן הריפוי והן המחלה. ולכן: “יצייר לו כל אחד באמת ובתמים מה שנשמתו מראה לו, יוציא את תנובתו הרוחנית מן הכוח אל הפועל, בלא שפתי רמייה ומניצוצות כאלה אבוקות אור יתקבצו ויאירו את כל העולם מכבודם, מחלקי אמת פנימית כאלה, האמת הגדולה תופיע” (מדיברי הרב קוק). (מתוך מאמרה של אסתר פומרניץ, RCHom, PCHom, RCP – לצייר את השינוי).
הסדנה הינה בהוראה והדרכה של יעקוב אדמון, מורה לציור.

4.6

ערב התרמה בתיאטרון גבעתיים

עם להקת Magical Mystery Tour במופע הצדעה "ביטלמניה"! הערב יתקיים במעמד מר רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, ביום ראשון, י"ב בסיוון תשע"ז, ...

קרא עוד >>

עם להקת Magical Mystery Tour במופע הצדעה “ביטלמניה”!

הערב יתקיים במעמד מר רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, ביום ראשון, י”ב בסיוון תשע”ז, ה-4.6.2017, בשעה 20:30, בתיאטרון גבעתיים, רח’ דוד רמז 40, גבעתיים.

לרכישת כרטיסים ניתן לפנות לגב’ ציפי וולמן: 054-3241465.
עלות כרטיס 100 ש”ח*

שמחים לבשר שהזמר והיוצר עברי לידר יכבד אותנו בנוכחותו על הבמה בהתנדבות עם כמה משיריו.

 

18718453_1740990232583514_961834558_n

 

* כל ההכנסות קודש לרווחת חולי טרשת נפוצה.

19.1

קורס אבחון וריפוי – ביואורגונומי ייעודי

בהנחייתה של ד"ר נוגה גזית. .הביואורגונומי לפי תורתו של ווילהלם רייך, שחקר את אנרגיית החיים ונתן לה את השם אורגון ולמדע שחוקר את ...

קרא עוד >>

בהנחייתה של ד”ר נוגה גזית.

.הביואורגונומי לפי תורתו של ווילהלם רייך, שחקר את אנרגיית החיים ונתן לה את השם אורגון ולמדע שחוקר את האורגון קרא רייך “אורגונומי”. ומכאן, ביו-אנרגיה או ביואורגונומי, היא דרך לאבחון ולריפוי.
האבחון והטיפול מתבצע על הגוף האנרגטי של האדם ללא מגע אלא ע”י חישת אנרגיה ובטכניקה פשוטה שהיא טכניקת העפעוף.
טכניקת העפעוף היא כושר טכני הקיים בכל אחד ואחת מאיתנו, לא צריך כשרון מיוחד ולא צריך ידע קודם. לכן כל אחד יכול ללמוד את העפעוף, וכל אדם יכול ללמוד את שיטת הטיפול ללא רקע מתחום האנרגיה או מתחום הרפואה.
היכולת לאבחן באמצעות העפעפיים מוזכרת כבר במקורות – בספר תהילים פרק י”א פסוק ד’: “ה’ בהיכל קודשו, ה’ בשמים כיסאו, עיניו יחזו, עפעפיו יבחנו בני אדם”.
באבחון מקצועי ניתן למצוא את נקודת המקור הראשונית לחוסר האיזון: הנקודה בה נוצרה הטראומה, וממנה קיבל הגוף בפעם הראשונה את הקוד לפעול בחוסר איזון. חשוב להבין כי כל אירוע שאנו חווים, משאיר את חותמו בגופנו כמו גם אירועים הנחשבים כחיוביים כגון נישואין או לידה. כל מצוקה רגשית חזקה שחשנו, בהלה, מתח חזק או כאב, עשויים באופן מיידי או עם השנים ליצור חסימות אנרגטיות, המשפיעות בסופו של דבר על רבדים רבים בחיינו.
לגבי טראומות שנגרמו בעת אבחון המחלה, כמו טראומת האבחון עצמה, כאשר הרופא אומר לנבדק: “יש לך MS ובעתיד לא תוכל ללכת”. אם הנבדק מאמין לרופא, מודפס באותו רגע במוחו (וגם בתת־מודע) תִכנות ומערכת ציפיות המאשרים בעבור אותו אדם שהוא לא יוכל ללכת בעתיד. אבחון כזה עלול להיחוות בתור טראומה נוספת המחריפה את המחלה ומקשה עוד יותר על תהליך הריפוי (הדבר קורה גם אם האבחון היה שגוי), או כאשר המחלה נמשכת זמן רב החולה נכנס לחרדה מעצם האפשרות שלא יוכל לתפקד בעתיד. החרדות משתקות אותו ומהוות טריגר נוסף למחלה. כמו כן, אדם שאינו מבין את תהליך הריפוי עלול להיבהל ולהירתע מהעוויתות, הרעידות או חולשת השרירים. תחושות אלו מרפות את ידיו (פיזית ורעיונית) וגורמות למתח חדש בחייו ולהישנות המחלה. כאשר התהליך חוזר ונשנה, נוצרת פגיעה מצטברת ברקמת השריר ובתאי המוח, והיא גורמת להחרפה הדרגתית בסימפטומים. קצב התפתחות המחלה תלוי בכמות מצבי הטריגר המפעילים את המתח המקורי ובעוצמתם. ככל שהחולה פוגש יותר במצבים כאלה וככל שהם עוצמתיים יותר – תתפתח המחלה מהר יותר ובצורה חריפה יותר.
הטיפול נעשה באמצעות אנרגיית החיים הטבעית הקיימת אצל המטופל, ללא עזרים נוספים, הוא מתקיים בישיבה נינוחה ובלבוש מלא, בדרך שאינה פולשנית. הטיפול בטוח לחלוטין ואינו כולל אי נעימויות כלשהן. כל אדם יכול ללמוד לעשות שימוש בכלי נפלא זה. עם זאת ראוי לציין כי על מנת להגיע לרמות דיוק גבוהות באבחון ותוצאות אפקטיביות בטיפול, קיים צורך מובן בתרגול קבוע וחוזר עד להתמקצעות ממשית.
הרעיון הוא שאדם חולה הוא נטול אנרגיה בגוף כולו או באיבר או במערכת הגוף שבה הוא חולה. הטיפול הביואורגונומי משקם את מצבו האנרגטי, מחזיר לו את פוטנציאל ההבראה, ומאפשר ריפוי.
הקורס הראשון שנקיים מוצע ל-15 חולי טרשת נפוצה, כאשר לכל חולה יוצמד סטודנט מתמחה של המכללה. כמו כן, ימונה רכז פרויקט למעקב ובקרה ופירסום תוצאות הפרויקט.
בהנחיית ד”ר נוגה גזית, מנהלת המכללה לביואורגונומי.

22.6

בית פתוח" לאומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה

בראש העין נערכה תערוכת עבודות ויצירות, "בית פתוח", של אומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה, אשר מכרו את עבודותיהם לקהל הרחב, וסיפרו על ...

קרא עוד >>

בראש העין נערכה תערוכת עבודות ויצירות, “בית פתוח”, של אומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה, אשר מכרו את עבודותיהם לקהל הרחב, וסיפרו על החיים עם המחלה.
בתאריכים 22-23 בדצמבר 16, התקיימה בראש העין תערוכת עבודות ויצירות, “בית פתוח” ראשון מסוגו של אמנים ויוצרים עם טרשת נפוצה. בתערוכה הוצגו למכירה עבודות של אומנים ויוצרים החולים בטרשת נפוצה, אשר אחד הנדבכים בהתמודדותם עם המחלה, הוא עיסוק באומנות: ציורים, צילומים, כלי קרמיקה, תיקים תכשיטים, כריות ועוד שלל יצירות אומנות.

כתבה בנושא בישראל היום
סרטון

6.6

נקודת חיזוק - מפגשים חווייתיים למתמודדים עם טרשת נפוצה

"נקודת חיזוק" הינה יוזמה מקורית וייחודית המיועדת למתמודדים עם טרשת נפוצה ולבני משפחותיהם. במהלך המפגשים ניצור יחד חוויה ...

קרא עוד >>

“נקודת חיזוק” הינה יוזמה מקורית וייחודית המיועדת למתמודדים עם טרשת נפוצה ולבני משפחותיהם. במהלך המפגשים ניצור יחד חוויה מיוחדת ואינטימית של התחברות לגוף ולנפש וגילוי כוחות הריפוי האדירים הגלומים בנו באמצעות שיחת, תרגול, תנועה (כולל פילאטיס ושיטות אחרות) וכן צלילה שקטה פנימית על-ידי דמיון מודרך. זאת במטרה לאפשר פסק זמן שבועי וכלים חדשים להתמודדות.
18581748_1730098127006058_5006445193296348559_n

 

8.3

יריד אמנים בפ"ת, לכבוד יום האישה - בחסות חב' אקסלנס - 8.3.18

לכבוד יום האישה הגיעו אמני גלריית הבית לרחבת חברת אקסלנס והציעו למכירה את יצירותיהם המרהיבות

קרא עוד >>

 

21.2

מתארחים ביריד העמותות

גלריית הבית שלנו התארחה ביריד העמותות של בנק הפועלים וקבוצת עזריאלי שנערך בחיפה. שמחנו לפגוש אלפי פנים חדשות שבאו לחבק ולתמוך באמנות ההבראה. 

קרא עוד >>

גלריית הבית שלנו התארחה ביריד העמותות של בנק הפועלים וקבוצת עזריאלי שנערך בחיפה. שמחנו לפגוש אלפי פנים חדשות שבאו לחבק ולתמוך באמנות ההבראה.

22.3

גלריית הבית מתארחת בביטוח הלאומי ראשל"צ

עשרות אמני גלריית עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה, הגיעו לרחבת הביטוח לאומי, להציע לקראת החגים מתנות בעבודת יד, בעלות ערך חברתי משמעותי. 

קרא עוד >>

21.3

גלריית הבית מתארחת בקופת חולים כללית

לקראת חג האביב הגענו להנהלת קופ"ח כללית ברחוב ארלוזורוב בת"א, והצגנו את שלל יצירות גלריית הבית שלנו. התרגשנו לקבל המון חום ...

קרא עוד >>

לקראת חג האביב הגענו להנהלת קופ”ח כללית ברחוב ארלוזורוב בת”א, והצגנו את שלל יצירות גלריית הבית שלנו. התרגשנו לקבל המון חום וחיבוקים.

25.3

יריד אמנות בחסות אונ' ת"א - 25.3.18

לפני חג הפסח הגיעו אמני גלריית הבית לטרשת נפוצה לאוניברסיטת ת"א והציעו את יצירותיהם למכירה.

קרא עוד >>

22.3

גלריית הבית מגיעה לחב' טבע

חברת התרופות טבע ארחה את גלריית הבית לחולי טרשת נפוצה. שמחנו להציג לקראת החג את יצירותיהם של אמני הגלריה. זכינו לפרגון גדול והמון אהבה מצד הנוכחים. 

קרא עוד >>

חברת התרופות טבע ארחה את גלריית הבית לחולי טרשת נפוצה. שמחנו להציג לקראת החג את יצירותיהם של אמני הגלריה. זכינו לפרגון גדול והמון אהבה מצד הנוכחים.

15.10

הישראלי הנודד

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה, מזמינה אתכם לערב מיוחד במינו המוקדש כולו לחולי טרשת נפוצה ובני משפחותיהם. הערב הוא הזדמנות פז להכיר מקרוב את פועלה של העמותה, המעניקה שלל פתרונות להתמודדות עם המחלה. 

קרא עוד >>

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה, מזמינה אתכם לערב מיוחד במינו המוקדש כולו לחולי טרשת נפוצה ובני משפחותיהם. הערב הוא הזדמנות פז להכיר מקרוב את פועלה של העמותה, המעניקה שלל פתרונות להתמודדות עם המחלה. כל הפרטים בקישור

25.5

אופנה-עיצוב-תרומה לקהילה: הפנינג האופנה של יערה ימין שיתקיים בסוף החודש יארח לראשונה את עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה. במכירה המיוחדת שתתקיים בין התאריכים  25-26/5/18

לראשונה, במכירה המיוחדת  שתתקיים בסימן תרומה לקהילה, תתארח הגלריה הנודדת של עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה", ותציג לקהל הרחב מגוון יצירות אומנות של עשרות חולי טרשת נפוצה בתחומים מגוונים: ציור, קדרות, צילום, פיסול, תכשיטנות, עיסת נייר, מוצרי סדקית ויצירות פרוזה ושירה.

קרא עוד >>

בסטודיו Beads by Yaara בכפר אז”ר, יתארחו מעצבות אופנה ישראליות אשר יציגו בגדי ים, בגדי נשים, תיקים, כובעים, חרוזי זכוכית, תכשיטים ועוד. במכירה המיוחדת שתתפרש על פני יומיים תדגים יערה ימין כיצד היא מייצרת את חרוזי הזכוכית שלה.

הפנינג של יערה ימין מאי 18- בעיתון הארץ

פעילויות בקהילה

הקדישו לעצמכם זמן לפעילות כייפית, מרפה ושוברת שיגרה!

המפתח לריפוי טמון ביכולת שלכם לנטרל את הגורמים הסביבתיים המזיקים, המפעילים מחדש את מעגל המחלה והופכים אותה למחלה כרונית בלתי נסבלת. זה הזמן שלכם, ליצור, לפסל, לעסוק בהרפייה, יוגה ובהעצמה אישית!

יצירת אמנות מהווה הזדמנות להפעיל את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם, ומנגישה עבורו חוויה אשר לאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, תיקון נפשי ושינוי. תהליך היצירה הינו תהליך מרפא שמייצר גדילה והעצמה אישית!

העמותה מציעה לכם מגוון פעילויות חברתיות-טיפוליות ייעודיות לחולי טרשת נפוצה

הכנס טקסט בתמונה

הכוח הנשי

מפגשי נשים והעצמה לצד המחלה ליווי נשים במערכות יחסים, עם עצמן, בזוגיות, בהורות, בשינויים, ...

הכנס טקסט בתמונה

מפגשי דימיון מודרך

"גופנפש"  כוחו המרפא של הדימיון המודרך הרבה נכתב על הקשר בין המחלות השונות בכלל וטרשת ...

הכנס טקסט בתמונה

עיצוב אופנה ותרומה לקהילה: מתארחים אצל יערה קליין

לראשונה, במכירה המיוחדת  שתתקיים בסימן תרומה לקהילה, תתארח הגלריה הנודדת של עמותת "הבית ...

הכנס טקסט בתמונה

הצגה מיוחדת לחולי טרשת נפוצה ומשפחותיהם

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה, מזמינה אתכם לערב מיוחד במינו המוקדש כולו לחולי טרשת נפוצה ...

הכנס טקסט בתמונה

"בית פתוח" לאומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה

בראש העין נערכה תערוכת עבודות ויצירות, "בית פתוח", של אומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה, אשר מכרו ...

הכנס טקסט בתמונה

מפגשי כתיבה חוויתית "סיפור חיים"

נפלאות דרכי הנפש לרפא את עצמה על כוחה המרפא והמנבא של הכתיבה האינטואיטיבית כתיבה ...

הכנס טקסט בתמונה

סדנת ציור ורישום

בתהליך היצירה האדם פוגש את עצמו מגדיל את האהבה והערכה העצמיתת, דבר המביא לריפוי כל חולי. ...

הכנס טקסט בתמונה

ערב התרמה לעמותת הבית לחולי טרשת נפוצה

ערב התרמה עם להקת Magical Mystery /Tour במופע הצדעה "ביטלמניה". הערב יתקיים במעמד מר' רן קוניק, ראש ...

הכנס טקסט בתמונה

קורס אבחון וריפוי – ביואורגונומי

קורס אבחון וריפוי – ביואורגונומי - ייעודי לחולי טרשת נפוצה הביואורגונומי לפי תורתו של ...

הכנס טקסט בתמונה

ללכת בעקבות החלומות - סיורים חוויתיים

עד הקצה - מבנה סדור ההופך אסימטרי משקף רצון להתפתח בצורה שונה מהמקובל. ללכת בעקבות החלומות ...

הכנס טקסט בתמונה

סדנת בישול

"הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים שבת אחים גם יחד" במחשבה זו לקיום קרוב לבבות, הסבת עונג ותרומת ...

פעילות העמותה

פעילות העמותה נשענת על נדיבות ליבם של תורמים וחברים. ללא תמיכתכם, ידינו לא הייתה משגת בהגשמת פרויקטים החיוניים לשיפור רווחתם של חולי טרשת נפוצה ובני משפחותיהם.
תודה שבחרתם להיות שותפינו לדרך ולהשפיע על עתידם של חולי טרשת נפוצה בישראל.

happyFamily
logo

מהיום > גם לך יש אפשרות לעזור

אז איך זה עובד

arrow2
lock
אם קניתם ב -

73.80

circule
הסכום יעוגל

ל74

כך ש -

20

אגורות
arrow3ייתרמו
ממוצע תרומה למעגל בחודש
4
הופכים את התרומה לדרך חיים‎ התחל/י לעגל לטובה

אנו אסירי תודה על כל עזרה ותמיכה שלכם לקידום מטרות ופעולות העמותה!
חשוב מאד לזכור, שתרומתכם הברוכה לעמותה חוזרת ותומכת בקהילה!

הפניה למומחים

עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" (ע"ר) מאפשרת לכם להתייעץ עם מומחים מובילים בכל התחומים המיטיבים עם מחלת הטרשת נפוצה. כגון: עורך דין המתמחה בנושא ביטוח לאומי, פסיכולוגית קלינית, מאמנת בפילאטיס שיקומי, מנחת קורס הכנה ללידה, מאמנת אישית, דיאטנית קלינית, מרפאה בעיסוק, רוקח קליני וקלינאית תקשורת.

אתם מוזמנים לשלוח אל המומחים את שאלותיכם באופן פרטי, במגוון נושאים הקשורים למחלה, ולקבל תשובות ישירות לכתובת הדואר האלקרוני הפרטית שלכם. למערך התמיכה

כמו כן, אנו שמחים לאפשר לכם ייעוץ חינם או מוזל, לכל הפונה דרך העמותה, בהתאם לדרישות כל מומחה בתחומו. זיכרו, אנו עושים כמיטב יכולתנו לעזור ולייעץ, אולם, אין מדור זה מהווה תחליף לייעוץ אישי עם הרופא המטפל ושירותי הבריאות.

להירשם ולהיות מעודכנים

נשמח לשמור על קשר אישי. הירשמו לניוזלטר של העמותה ותקבלו כל חודש בדואר האלקטרוני דף מידע אודות חדשות ופעילויות העמותה, בהן אתם מוזמנים לקחת חלק.
מעוניין/ת להצטרף לקבוצה הסודית של 'הבית לחולי טרשת נפוצה'
מעוניין/ת להצטרף לדף העיסקי של עמותת 'הבית לחולי טרשת נפוצה' (ע''ר)הכנס טקסט בתמונה

מצדיעים למתנדבים

אנו מצדיעים לכם, המתנדבים, דוקטור פלכטר שלמה, מר עצמון צין ומר רם יבין, על עבודת הקודש שלכם, בעמותת “הבית לחולי טרשת נפוצה” (ע”ר). מעשיכם הם ברכה לחברה.
אתם מביאים ישועה לזולתכם, ובראש וראשונה לאלה שידם קצרה להושיע לעצמם!

וזאת, ללא בקשת תמורה, ולעתים קרובות תוך כדי הקרבה עצמית ועל חשבון זמנכם, על חשבון דחיית עדיפויות חשובות אחרות בחייכם.
אתם פועלים על פי צוו מצפונכם, ומעמידים בראש מעיינכם את הדאגה לחלש ולחולה, והוכחתם שזולַתְךָ הוא אדם, כמוך!

בפסגת ההתנדבות עומדת החמלה כלפי הזר לשחררו מזרות. והמָתַת ללא תנאי, לנזקק, לחלצו ממצוקתו. ואתם עושים זאת ללא ציפייה לתהילה וללא חיפוש אחר תמורה כלשהי.
חז”ל ניסחו טעם מעשיכם בצורה מרגשת “שְׂכַר מִצְוָוה – מִצְוָוה”.

כאשר פורטים כראוי על מיתרי האנושיות והחמלה, כפי שאתם עושים, נוצרת מנגינה המחבקת את האחד ומלכדת את הרבים!

התנדבותכם היא כאמור לשם שמים, אבל תוצאותיה הן ארציות ומוחשיות.

מי יתן וירבו כמותכם!