א א א
הכנס טקסט בתמונה

ד"ר פזית וונדר ברקוביץ' - אמנית רב תחומית: פזית ונדר ברקוביץ נולדתי בגבעתיים ואחרי לימודים בחו״ל חזרתי להתגורר בה. אמא לבת ובן בוגרים כיום. למדתי רפואת שיניים ועסקתי במקצוע 13 שנים כרופאה וכמנהלת רפואית של מרפאות שיניים. לפני כ- 18 שנים, פרצה אצלי מחלת הטרשת הנפוצה, בגיל 40. אז נאלצתי להפסיק את עבודתי ולהחליט על כיוון אחר בחיים.

תודות לסדנת טיפול באמנות שהשתתפתי בה בבית חולים שיב״א, נשביתי בעבודה בחומר (קרמיקה). החומר הוא לא רק אמצעי פלסטי באומנות אלא מהווה גם אמצעי לרפוי. חומר שמופק מן האדמה,קשור באופן ישיר לטבע וליקום ולאנרגיה המרפאה שבו. הפיסול בחומר מהווה מרפא לגוף דרך מגעו בעור ותנועת הידיים המעצבת אותו, אך בד בבד מהווה מרפא לנפש, המקבלת ביטויה דרכו.

מאחר שנאלצתי לקטוע את עבודתי כרופאת שיניים, בכל זאת חיפשתי דרך להמשיך לעסוק בעבודה עם אנשים שתהיה מספקת ומלאת השראה. המטפלת באמנות בסדנא בשיב״א המליצה לי ללמוד טיפול באומנות.

פתחתי בדרך חדשה של לימודים-  שלוש שנות לימודי טיפול באמנות במידרשה לאמנות ובמקביל גם לימודי אמנות בתכנית אישית. מבחינה מסויימת , לימודי האומנות היוו הגשמת חלום ילדות למקצוע את האומנות מתחביב למקצוע.

עבדתי במסגרת של אל״י, האגודה להגנת הילד, במקלט של ויצ״ו לילדים וכיום מתמקדת בעבודה בסטודיו בביתי בו אני משלבת עבודה בפיסול בקרמיקה, ציור, תפירה ועיצוב בטקסטיל ובישול.  הלמידה המתמדת של תחומים חדשים מאתגרת אותי ומממלאת אותי סיפוק רב.

יש מתנה ביכולת ליצור … וזה מאפשר לי נתינה הלאה לאחרים. הידיעה שגם מי שלא מכיר אותי

אישית, יוכל לקבל משהו ממני שישמח ממנו ויגרום לו הנאה מספקת ומדרבנת לעשייה וליצירה בהמשך. אני משתתפת בפורום של העמותה וגם כותבת באתר ״כמוני״ ומשתתפת בפעילוית של

העמותה של ה״הבית לחולי טרשת נפוצה״, בהעברת סדנאות למטופלים אחרים והגברת הפעילות

החברתית והתרבותית לחברים בעמותה.

המוטו המנחה אותי הוא: יש לי מחלה אך אני לא חולה!

השאירו פנייה לאומן:

[/vc_column_text]

שם מלא

מספר טלפון

דואר אלקטרוני

תוכן הפנייה

[/vc_column_inner]