א א א
הכנס טקסט בתמונה

חגית מוניץ - מעצבת פנים: חיים עם טרשת נפוצה סיפורה של חגית מוניץ לא פשוט לגלות כי את חולה בגיל צעיר. בעיקר לא לחגית מוניץ בת ה-38, שגידלה 3 זאטוטים בבית כשאחד מהם עם צרכים מיוחדים. סימני הטרשת כמעט ובישרו על קטיעתה של קריירה צבאית מפוארת אך פתחו גם דף חדש לעולם היצירה.

חגית מוניץ, בת 45 מכוכב יאיר אם ל-3, אובחנה כחולה בטרשת נפוצה לפני 7 שנים (2010). המחלה הופיעה עם חוסר תחושה בגפיים, קיפולים ודקירות באצבעות כף הרגל. חגית, שהובילה את מכלול נושאי הפרסום והשיווק במנהלת פרויקטי המגורים בצה”ל, תפקיד בו נדרשה בכל פעם מחדש להביא חשיבה אחרת ויצירתיות אין סופית. היא בחרה להמשיך ולהתרוצץ על פני לעבור בדיקות, אך כשהחמיר המצב ולא הרגישה את רגל שמאל פנתה למומחים, שמיהרו להמליץ על כדורי הרגעה ואבחנו את התסמינים כ”לחץ בעבודה”.

והיו הרבה לחצים בחייה: 15.5 שנה קודם לכן נולדו התאומים בועז ונדב,  בחודש השביעי (פגים) – כשאחד מהם אובחן עד מהרה עם שיתוק מוחין. האבחון שינה את הבית וחגית ובעלה החלו להתרוצץ בין בדיקות וטיפולים. עכשיו התווספו לתסמינים גם כאבי ראש קיצוניים וחגית הופנתה לבדיקת MRI שיצאה תקינה. אך, מצבה התדרדר והיא כבר בקושי יכלה לעמוד על הרגליים. חגית החלה לבקר אורתופדים והפעם הופנתה לבדיקת  MRI  גב צוואר ושם לראשונה היה חשד ל-ms.

בצבא היא מיד נשלחה לעבור בדיקת דיקור מותני ואז התקבלה ההבחנה הוודאית שמדובר בטרשת נפוצה.

בגיל 38 חגית אושפזה למשך 10 ימים והחלה לקבל טיפול של סטרואידים לווריד, באותו הזמן עברו בראשה המחשבות “אני צעירה בת 38 עם ילדים קטנים, ילד על כיסא גלגלים עם שיתוק מוחין ואיך הכול משתנה ביום אחד”.

בשלב הזה החלו המחשבות להשתלט, מחשבות פאסימיות שהיא לא תוכל לתפקד, עייפות, איך כל האנרגיה של אישה צעירה נגמרו לה. חגית מצאה את עצמה במיטה וללא יכולת  לזוז מעייפות וחולשה. גם הצבא לא ידע תחילה איך להגיב ותכנן לשחרר אותה עם פרופיל 21 , שהיה עלבון גמור עבורה. בזכות התערבותה של ראש אכ”א הקצו לה נהג ועוזרת אישית על מנת שתוכל להמשיך את התפקיד ולהשתחרר קצת מהמחלה. בשלב הזה חגית בחרה לחיות ולא להיכנע למחלה.

בגיל 42 חגית החליטה לפרוש מהצבא ולהתחיל לעסוק בעיצוב פנים.

 המסר שחשוב לחגית להעביר הוא שגוף ונפש אחד הם.  היא מציינת כי חייבים לעשות דברים למען הנפש, למלא את הנשמה ולחגוג את החיים האלה… כיום היא משתדלת להיות עסוקה בקריירה החדשה – עיצוב פנים והום סטילינג.  חגית מאוד יצירתית ו”מכורה” לכל מה שקשור באומנות , עיצוב ויצירה. הדבר שהיא הכי אוהבת הוא לעצב וליצור בעצמה, מה שממלא אותה בכל פעם מחדש באנרגיות, שמחת חיים ואופטימיות.

 תודות ותשבוחות לחגית מוניץ על תרומתה בעיצוב גלריית “הבית” לאומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה.

השאירו פנייה לאומן:

[/vc_column_text]

שם מלא

מספר טלפון

דואר אלקטרוני

תוכן הפנייה

[/vc_column_inner]