קהילת הבית

לחולי טרשת נפוצה בישראל

קהילת הבית

לחולי טרשת נפוצה בישראל

גלריית הבית הנודדת

במסגרת המיזם החברתי שמפעילה העמותה, המבוסס על אמנות ותרבות הרוח, העמותה מאפשרת לעשרות חולים להציג את יצירותיהם ולחשוף סיפוריהם האישיים, ובכך, פותחת צוהר אל עולמם.

גלריית הבית הנודדת: מיזם תעסוקתי חברתי להפצת אמנות ההבראה.

בשנים האחרונות מפעילה העמותה מיזם חברתי תעסוקתי ייעודי לחולי טרשת נפוצה המשלב פעילויות טיפוליות-שיקומיות לצד פעילויות העשרה תוך שימת דגש על אמנות, יצירה ותרבות הרוח. במסגרת המיזם פועלת גלריית "הבית" הנודדת, לאומנים ויוצרים חולי טרשת נפוצה – סיפור ההצלחה שלנו.

במסגרת המיזם החברתי שמפעילה העמותה, המבוסס על אמנות ותרבות הרוח, העמותה מאפשרת לעשרות חולים להציג את יצירותיהם ולחשוף סיפוריהם האישיים, ובכך, פותחת צוהר אל עולמם. מעניקה לחולים כלים לאיזון גוף-נפש שמסייעים בניהול והפחתת הדחק ושיתוף החולים בחוויה מעצימה. העיסוק באמנות מעודד ביטוי אישי יצירתי, ומייצר עבור החולים המשתתפים בפרויקט תהליך בעל איכויות שיקום בהתמודדות עם המחלה ושיפור איכות חייהם.

החולים המציגים בגלרייה מקבלים במה וחשיפה משמעותית בתקשורת וברשתות המדיה החברתית, רובם בפעם הראשונה בחייהם, והם מאושרים. גלריית הבית הנודדת שלנו מהווה מיזם שאין כדוגמתו בארץ המזמן מפגש בלתי אמצעי בין הציבור הרחב לעולמם של החולים, ההתמודדות עם המחלה והחיים בצילה.

עבור החולים, העיסוק בפעילות בעלת תכלית יצרנית המעודדת ביטוי יצירתי הוא מקור להעצמה אישית, המקדם השפעה טיפולית חיובית – וזו תכליתה של אומנות ההבראה!

במהלך השנים האחרונות השתתפנו בירידים ותערוכות ברחבי הארץ עם האומנים והיוצרים שלנו המתמודדים כולם עם טרשת נפוצה. בפרק זה נציג בפניכם את האירועים הבולטים שהופקו במסגרת הגלרייה במהלך השנתיים האחרונות. גלריית הבית שלנו תמשיך לנדוד עם האומנים והיצירות שלהם בירידים גדולים ותערוכות ברחבי הארץ גם ב-2020 ובשנים הבאות.

הכול התחיל במושבה הקטנה והקסומה זכרון יעקוב, צפו בסרטון גלריית "הבית" לאומנים ויוצרים עם טרשת נפוצה – זמן ההשקה יוני 16

גלריית הבית הנודדת: מיזם תעסוקתי חברתי להפצת אמנות ההבראה.

שם התחילה גלריית "הבית" את מסעה, זכתה לאלפי מבקרים ופירסומים במדיה התקשורתית הכתובה ובטלוויזיה והיוותה מוקד השראה, יצירה, ושמחה לחולים רבים.

שם התחילה גלריית "הבית" את מסעה, זכתה לאלפי מבקרים ופירסומים במדיה התקשורתית הכתובה ובטלוויזיה והיוותה מוקד השראה, יצירה, ושמחה לחולים רבים.

צרפנו להנאתכם תמונות וכתבות נבחרות:

פרסומים נוספים

חלומות מתגשמים: גלריית הבית מתארחת ביריד החלומות של נתנאלה

יריד חלומות תאילנד

כבר 10 שנים בהן יריד החלומות של נתנאלה הפך למסורת והוא מוקד עלייה לרגל עבור חובבי אמנות ולייף סטייל המעוניינים להתחדש בפריטים יפים בייחוד לפני החגים. בספטמבר 2018 התארחה גלריית הבית לראשונה ביריד, בסימן תרומה לקהילה.

כ-100 דוכנים השתתפו ביריד החלומות של נתנאלה כחלון שהופק בשיתוף קבוצת עזריאלי ובהם: דוכנים של מוצרים לעיצוב הבית, טקסטיל מיוחד, ריהוט קטן, חפצי נוי, קרמיקה מיוחדת, כלי בית ,כלי אוכל, דוכני תכשיטים, תיקים, נעלים ועוד. ארבעה ימים של אירוע מכירות מעוצב בהשתתפות מעל 100 מציגים שונים מכל תחומי ה- LIFESTYLE.

האירוע התקיים במרכז המסחרי החדש ברחוב הרוקמים בחולון, תחת כיפת השמים בפארק היפיפה ובנוף האורבני של מתחם העסקים עזריאלי. סביב רחבת היריד, מסעדות, בתי קפה ובארים שהשלימו את החוויה והפכו את הביקור ביריד לבילוי המושלם עם משפחה וחברים. עשרות אלפי מבקרי היריד התרגשו לפגוש אותנו בדוכן היפה שלנו וציינו כי ימשיכו לעקוב אחר פעילות העמותה ופעילות הגלריה בפרט.

כל אומן קיבל מקום של כבוד בדוכן, להציג את מרכולתו כולל הסיפור האישי שלו. בדוכן הוצב מסך פלזמה ענק שהקרין סרטונים להעלאת מודעות לטרשת נפוצה בהפקת העמותה, ורשימת תודות לכל התורמים במיזם הנפלא והמרגש הזה

אירוע עיצוב אופנה ותרומה לקהילה בסטודיו של יערה ימין, בהשתתפות גלריית "הבית" לאומנים ויוצרים המתמודדים עם טרשת נפוצה

בחודש מאי 2019, נדדה גלריית הבית אל כפר אז"ר להפנינג שהתקיים בסטודיו של יערה ימין. באירוע השתתפו מעצבות ישראליות שהציגו: בגדי ים, בגדי נשים, תיקים, כובעים, חרוזי זכוכית, פסלים, תכשיטים ועוד.
כחלק ממערך יחסי הציבור של האירוע פורסמו כתבות בישראל היום, מאקו, ידיעות אחרונות, לאישה, הארץ, עכבר העיר, סלונה, אקסנט ועוד.

פרסומים נוספים

גלריית האומנים של עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" משתתפת ביריד העמותות של קבוצת עזריאלי ובנק הפועלים

בחודש פברואר 2018 התארחה גלריית הבית ביריד העמותות הגדול של קבוצת עזריאלי ובנק פועלים שנערך בגרנד קניון חיפה. לצד החשיפה האומנותית, האירוע תרם להעלאת המודעות לטרשת נפוצה.

שולחים ברכת תודה ענקית לבנק הפועלים, לקבוצת עזריאלי, ומנכ״ל קניון עזריאלי חיפה. לטל בלום סוקוניק וחגית גהוזי המקסימות, שעזרו לנו ביומיים הנפלאים של יריד העמותות הנודד. על הסטנד המדהים שבניתם עבורינו, ועל החשיפה הנהדרת שקיבלנו ביומיים, עם אלפי מבקרים. שמחים ומאושרים על היותכם שותפים חדשים לדרך, לטובת החולים בטרשת נפוצה.

גלריית הבית מציגה במטה שירותי בריאות כללית

פעמיים בשנה בתקופות החגים, גלריית האמנים שלנו מתייצבת ברחבת בניין הנהלת מטה הכללית בתל אביב. לקראת חג הפסח וחגי תישרי, מארחת הנהלת שירותי בריאות כללית את גלריית הבית, ומאפשרת לעובדיה לרכוש יצירות אמנות בעלות ערך מוסף חברתי

גלריית הבית שלנו ממשיכה לנדוד ולפזר את קסם אמנות ההבראה לכל עבר. אין מילים לתאר את האושר שבחדוות היצירה, את התגובות החמות ואת קריאות הפליאה של מי שפוגש אותנו בפעם הראשונה. אין לתאר עד כמה זה משמח את כולנו ובפרט את האומנים המתמודדים עם טרשת נפוצה, שמוצאים באמנות כלי משמח ומרפא. והפעם נדדנו לרחבת המטה המרכזי של קופת חולים כללית בתל אביב. עובדי הכללית ועוברי אורח ומבקרים חיבקו אותנו והרעיפו מילים טובות ומחזקות. מדהים לראות איך האמנות מחברת בין אנשים. אנו רוצים להודות לכל מי שהגיע, קנה, חייך ואמר מילה טובה. אתם פשוט מקסימים. תודה להנהלת שירותי בריאות כללית שאיפשרה לנו להתארח אצלם, ובמיוחד לחמוטל זמל המקסימה, שמפיקה שנה אחר שנה, אירועים מוצלחים ומשמחים עבור עמותות יקרות רבות.

חגי תשרי 2019, האומנית ד"ר פזית ונדר ברקוביץ המתמודדת עם טרשת נפוצה מציגה את מרכולתה באירוע "דיגיטליות ביריד" בחסות סלונה ובנק לאומי

יריד ראשון של דיגיטליות ביריד בהשתתפות 50 בלוגריות בעסקים, לקראת חגי תשרי, בחסות פורטל "סלונה" ובנק לאומי, נערך בחודש ספטמבר האחרון במתחם שרונים בהוד השרון. ואנחנו היינו שם עם עבודותיה היפות להפליא של ד"ר פזית ונדר ברקוביץ'. 

לקראת השנה החדשה הפיק פורטל סלונה בשיתוף בנק לאומי את אירוע "דיגיטליות ביריד", יריד חגיגי בהשתתפות 50 בעלות עסקים מקהילת "דיגיטליות בעסקים" אשר הציגו מגוון גדול של מוצרים מכל תחומי הלייף סטייל ועיצוב הבית. האירוע התקיים במתחם שרונים באווירה חגיגית ומיוחדת. בלטה שם במיוחד פזית שלנו, אומנית רב תחומית, עם מגוון יצירות פרי ידיה מקרמיקה, סריגה, ריקמה, תפירה, שזירה, ופיסול. היה שמח. תודה מיוחדת ליעל טייץ מפיקת האירוע, יישר כוח בהמשך, וגם אנחנו נהיה שם.

יריד האמנים הגדול במדרחוב נחלת בנימין בחסות עיריית תל אביב-יפו

להעלאת מודעות ביום הטרשת הבינלאומי: גלריית "הבית" שלנו השתתפה ביריד האומנים הגדול במדרחוב נחלת בנימין בחסות עיריית תל אביב. יריד האומנים במדרחוב נחלת בנימין בתל-אביב, הפועל למעלה מ-30 שנה, מהווה מוקד משיכה למבקרים מרחבי הארץ והעולם. למעלה מ-200 אומנים מציגים בו את עבודותיהם מידיי יום שלישי ושישי. היריד אירח לראשונה, לכבוד יום הטרשת הנפוצה הבינלאומי, ביום שישי ה-31/5,  את גלריית "הבית" לאומנים ויוצרים המתמודדים עם טרשת נפוצה.

מיזם הגלריה תורם להעלאת המודעות הציבורית למחלה, לניפוץ המיתוסים סביבה ומשפר את רווחתם הרגשית והכלכלית של החולים בטרשת נפוצה. עבור החולים העיסוק בפעילות בעלת תכלית יצרנית המעודדת ביטוי יצירתי הוא מקור להעצמה אישית, המקדם השפעה טיפולית חיובית, וזו, תכליתה של אומנות ההבראה! תודות למשתתפים, למבקרים, ולמארחים שבראשם עומדת אישה מדהימה ורחבת לב, בינה מוכיח, מנהלת מדרחוב נחלת בנימין מזה 30 שנה. יישר כוח על מפעל חיים כה חשוב! תודות למבקרים ולאומנית התכשיטנית היפה והמהממת, יעל זוהר. תודה לבבית ומיוחדת ליעל רונן האחת ויחידה! ולמשפחתה המקסימה, שהתגייסה כולה לעזרה. תבורכו.

פרסומים לקראת יום הטרשת הבינלאומי

יריד נחלת בנימין מארח את גלריית הבית לאומנים ויוצרים חולי טרשת נפוצה. כתבות בסלונה, דה מרקר, תרבות-ארט, בבלוג של סילביה ובבלוג של מאמי אנד דדי, במגזין עיצוב של אודית לורן בלקין, בבלוג החיים יפים, ובטריבונה – TLV תל אביב

ביטוח לאומי: תומכים באומנות ההבראה

זה כבר הפך למסורת, מדי שנה לקראת חגי תשרי ופסח, מתארחת גלריית "הבית" לאומנים ויוצרים המתמודדים עם טרשת נפוצה, ביריד עמותות, בחסות ביטוח לאומי, ברחבת קרית הממשלה, ראשון לציון. האמנים מתקבלים בשמחה ובאהבה על ידי עובדי הסניף והקהל הרחב, ששמחים תמיד להתחדש בפריטי אומנות ייחודיים ובעלי ערך חברתי.

תודה לכל מי שבא, התעניין, אמר מילה טובה והתחדש במתנה ערכית חברתית. תודה לכל מי שעוזר לנו להמשיך להפיץ את אמנות ההבראה! תודה גדולה לאמנים שלנו: טיבה נוף אומנית רב תחומית מוכשרת בטירוף בעלת לב הזהב! ודני גורן הילד הנצחי הכי מוכשר! על היצירות היפות יפות! ותודה מיוחדת לאסנת אמיר קורש המקסימה, מפיקת העל, מביטוח לאומי, שמאפשרת לנו שנה אחר שנה להשתתף, לשתף, לחשוף, לבטא, ולשמוח.

אוהבים אמנות – עושים אמנות: חגיגת אומנות בתל-אביב יפו בהשתתפות גלריית הבית שלנו

אמנים חזותיים ובינתחומיים הוזמנו לפתוח את הסטודיו ולהציג את יצירותיהם לקהל הרחב, במסגרת אירועי "אוהבים אמנות- עושים אמנות", שמארגנת עיריית תל-אביב-יפו. במסגרת האירועים הוצגו יצירותיים של אומני גלריית "הבית" המתמודדים עם טרשת נפוצה.

האירועים התרחשו בעיקר במרכז העיר, לב העיר, מזרח העיר, דרום העיר ויפו ובמסגרתם נפתחו לציבור הרחב סטודיואים לציור / פיסול / צילום / וידאו ארט / מיצב / מיצג / בינתחומי/ איור ועוד. באירועים הוצגו עבודות תלויות-מקום, סיורים במבנים ציבוריים, עבודות וידאו, מיצב מציאות מדומה, תערוכות קבוצתיות, כ- 150 סטודיואים פתוחים, גלריות נבחרות ועוד.
האומנית טיבה נוף שבבעלותה סטודיו לאומנות ביפו, אירחה את אומני עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה והציגה את עבודותיהם השונות והמגוונות אצלה בסטודיו. טיבה נוף היא אומנית המפסלת בעזרת עיסת נייר, חימר, רשת ברזל, מיקס מדיה וציור. בסטודיו של טיבה מתקיימים חוגים, וסדנאות קצרות וארוכות וניתן ללמוד לפסל מחומרים שונים.

גלריית הבית תשמח לנדוד אליכם: תסכימו לארח אותה?

לגלריית הבית הנודדת שלנו, הכוללת אומנים ויוצרים המתמודדים עם טרשת נפוצה, דרושים אנשים בעלי לב רחב ואוהבי אמנות, אשר ישמחו לארח את האומנים שלנו ויחשפו את מגוון יצירות האמנות הייחודית שלהם, בפני מעגלים חברתיים חדשים.
זאת ההזדמנות שלכם לתרום לקהילה ולחזק את אמנות ההבראה.

משם הכל התחיל…

מהבית הפתוח הראשון מסוגו, שערכנו בהשתתפות קבוצת אומנים ויוצרים, שכולם מתמודדים עם טרשת נפוצה. הבית הפתוח נתן במה וחשיפה בכך שאיפשר לאמנים להציג ולמכור את יצירותיהם לקהל הרחב.

בית פתוח של אמנים ויוצרים עם טרשת נפוצה התקיים בסוף דצמבר 2016 בראש העין. האמנים הציגו ומכרו את יצירותיהם לקהל הרב שהגיע מכל רחבי הארץ.

הבית הפתוח הוא חלק ממיזם חברתי-תעסוקתי, שהקימה עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה", המקיימת סדרת מפגשים וסדנאות ייעודיות לחולי טרשת נפוצה בתחום האומנות, היצירה והתרבות. העמותה מעודדת את החולים היוצרים כחלק מתהליך הריפוי, שכן יצירת אמנות מהווה הזדמנות להפעיל את הדמיון, האותנטיות והספונטניות של האדם, ומנגישה עבורו חוויה אשר לאורך זמן מעניקה לו תחושת סיפוק, הנאה ומימוש. בנוסף, באמצעות פעילות העמותה, זוכה האמן לחשיפה והכרה באומנותו.

חשוב לציין כי, מתח נפשי נחשב לאחד הגורמים המשפיעים על התפרצויות התקפי המחלה. מחקרים מצביעים על קשר בין מתח פסיכולוגי והתפתחות נגעים חדשים במוחם של אנשים עם טרשת נפוצה. ומכיוון שחיים עם טרשת נפוצה מתנהלים במאבק מתמיד בין גוף ונפש, מומלץ מאד לשמור על איזון גוף נפש באמצעות יצירה, דימוין מודרך, מדיטציה, וכל פעילות מדיטטיבית אחרת, וכן, לנטרל גורמים המהווים טריגרים שמעוררים את מעגל המחלה כל פעם מחדש. ידוע כי, טיפול שבועי המתמקד בניהול והפחתת דחק, מונע התפתחות נגעים חדשים במוח.

מופע חוויתי "הישראלי הנודד" הוקדש למען חולי טרשת נפוצה

עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה ואומני המופע החוויתי "הישראלי הנודד" הזמינו את החולים, בני המשפחות וחברים, לערב מיוחד ומרגש שהתקיים באתר ההנצחה לחללי בית ליד

מדובר על ערב שהוקדש כולו להעלאת מודעות למחלת טרשת נפוצה

שילוב קסום ומנצח! של…קהל גדול ואוהד, 100 חברים יקרים שהגיעו מכל קצוות הארץ. הצגה נפלאה של צוות שחקנים מוכשרים, וסיור מודרך מרגש באתר ההנצחה לחללי פיגוע בית ליד.

"עם תרמיל גדוש סיפורי נדודים ושירי מסע מקוריים, השחקן אלעד שפוני, יחד עם המוסיקאים שגיא אילנד וערן אדרי, עוקבים בקריצה אחר הרפתקאותיו של הנווד הישראלי בעולם ונותנים ביטוי אמנותי מרגש ומלא הומור לתופעת "הישראלי הנודד". ההופעה מציגה באופן קבוע בתיאטרון הקאמרי, עם מעל 600 הופעות ברחבי הארץ וברחבי העולם.

תודות לתורמים האדיבים להצלחת הערב!… לשחקן אלעד שפוני ולצוות שלו, לאילנה וצוות המתנדבים המקסימים של עמותת אתר ההנצחה לחללי הפיגוע בית ליד, ותודה גדולה לרונית גדור אשר יזמה את הערב הנפלא הזה! תבורכו על פועלכם ועל רוחב ליבכם! ולכל החברים היקרים שהגיעו, תודה מעומק הלב, שבחרתם להצביע ברגליכם עבורינו.

אתר ההנצחה לזכר כ"ב חללי הפיגוע בבית ליד אשר אירח את המופע הינו מקום מיוחד במינו, בו מתקיימים סיורים מודרכים, סדנאות והופעות. במקום אולם הנצחה אורקולי עם 150 מקומות ישיבה, אמפיתאטרון עם 350 מקומות ישיבה ואנדרטה המתנשאת לגובה של 30 מטרים.

סגן עדי רוזן ז"ל

אירוע התרמה "ביטלמניה" בהשתתפות עברי לידר

ההרכב "מג'יקל מיסטרי טור" הופיע בתיאטרון גבעתיים בערב התרמה שכל הכנסותיו קודש לרווחת חולי טרשת נפוצה. במופע בשם: "ביטלמניה", שכלל את להיטי הביטלס. בהשתתפות אורח הכבוד, הזמר עברי לידר.

כתבה בעשירייה הפותחת של מעריב - מג'יקל מיסטרי טור (צילום: אריאלה פריד)

עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" קיימה מופע התרמה ייחודי עם להקת TOUR MAGICAL MYSTERY , המרעננת את הלהיטים הבלתי נשכחים של החיפושיות. המופע התקיים במעמד ראש עיריית גבעתיים, מר רן קוניק וכל ההכנסות קודש לטובת הקמת מרכז רב תחומי עבור חולי טרשת נפוצה.

המופע "ביטלמניה" של המג'יקל מיסטרי טור נערך בתיאטרון גבעתיים ביוני 2017. היוזמה לקיום ערב ההתרמה באה מעמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" הפועלת במטרה להקים מרכז רב-תחומי כדי לשפר את תפקוד החולים בכל מישורי הפגיעה של המחלה, ולהעניק להם כלים להתמודדות וניהול אורח חיים משפחתי וחברתי מלא ופעיל על מנת שישתלבו בכל מעגלי החיים והעשייה.

תודתנו העמוקה והערכתנו המלאה לזמר עברי לידר על היענותו בהתראה כה קצרה והופעתו בהתנדבות מלאה בערב ההתרמה שנערך למען החולים בטרשת נפוצה ובני משפחותיהם. הופעתו המרשימה של עברי לידר ריתקה את הנוכחים באולם, ותמכה בפעילותנו העיקרית, גיוס תרומות למימוש חזונה של העמותה.

חברי הרכב המחווה לביטלס פועלים בארץ ובעולם מזה 15 שנה בהצדעה למסורת החיפושיות עם שירים מהאלבומים הגדולים מכל הזמנים. הרכב הלהקה הייחודי מאפשר לשחזר את הסאונד הייחודי של הביטלס, עם אותם כלי נגינה שניגנו חברי הביטלס: גיטרת הבס הייחודי של מקרטני – בס ההופנר, הגיטרות של האריסון ושל לנון – ריקנבקר, גרץ' ואפיפון וסט תופים לודוויג כמו של רינגו, וכל זאת לצד לבוש מוקפד ומעונב ברוח החיפושיות. חברי המג'יקל מיסטרי בנד הם אורון קוריצ'ונר – שירה וגיטרה, עופר פופ קורן – בס ושירה, שיקו פלדמן – גיטרה ושירה, קובי סנדהאוס – קלידים ושירה, אספיס רייז – תופים ושירה.

כתבה בכלכליסט 4/6/2017
כתבה במעריב השבוע 7/6/2017 הלאונג' של מיכל גלנטי
כתבה בעשירייה הפותחת של מעריב - מג'יקל מיסטרי טור (צילום: אריאלה פריד)

פרסומים נוספים

תרצו לארח את הגלרייה הנודדת אצלכם בבית?

מלאו את הפרטים בטופס הבא:

תו מידות לאפקטיביות - הבית לחולי טרשת נפוצה (ע''ר)

מלאו את הפרטים והצטרפו לניוזלטר הבית!

המוקדים הטלפונים של קהילת הבית

הנכם מוזמנים ליצור קשר על מנת לעמוד על זכויותיכם, כחולי טרשת נפוצה, ולקבל מענה לשאלותיכם. אנא התייחסו לשעות הפעילות של המוקדים השונים.

ביטוחי חיים פנסיה ובריאות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות 17:00-18:00

מיצוי זכויות רפואיות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות: 12:00-14:00

הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ שלנו

קבוצת תמיכה להורים לילדים/נוער וצעירים

קבוצת תמיכה להורים של צעירים המתמודדים עם טרשת נפוצה, במטרה לסייע בהתמודדות הריגשית והמעשית של הצעיר/ה.

קבוצת הצעירים של קהילת הבית - "יד ביד"

פתחנו קבוצת ווטסאפ לצעירים שבינינו. מדובר בקבוצה שמאפשרת מקום לשאלות, בעיות, חוויות, המלצות ועוד – הצטרפו אלינו!

הצטרפו לניוזלטר הבית

יום הטרשת הבינלאומי בבית הנשיא!

היום הבינלאומי להעלאת מודעות לטרשת נפוצה חל מדי שנה בתאריך 30.5
השנה, יום זה היה מרגש במיוחד עבורנו, מאחר וזכינו לציין את היום באירוע מיוחד עם כבוד נשיא המדינה, מר. יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, שאירחו אותנו במעונם באירוח טרקלין, בגובה העיניים, הקשיבו, התעניינו והעניקו לנו רגעים בלתי נשכחים של תמיכה, הכלה והעצמה!
את האירוע, בו השתתפו מעל 100 אורחים מהקהילה שהגיעו בכל קצוות הארץ, יזמה והנחתה חברת הקהילה טליה סוכרי לינא המדהימה!