הבית לחולי טרשת נפוצה

יעל זוהר

יעל זוהר מחיפה, צורפת ומעצבת תכשיטים מכסף, זהב ונחושת, רכשה את מקצוע הצורפות עוד בבית ספר תיכון ויצו בחיפה, מקצוע שהקנה לה מיומנות בעיצוב וידע בסיסי בצורפות. עם השנים החלה יעל להתמחות אצל צורפים מקצועיים ורכשה ניסיון בייצור בביתה, עד שאזרה אומץ ופתחה גלריית תכשיטים משלה בשם "כחול" בחיפה עיר הולדתה, בה היא מציעה למכירה את עבודותיה השונות. כיום עבודותיה נמכרות בחנויות ברחבי הארץ ובעולם. בשנת 2004 אובחנה יעל כחולה במחלה טרשת נפוצה. גילוי המחלה גרם ליעל זעזוע גדול. במיוחד לאור רצונה להמשיך ולחיות כאישה עצמאית וחזקה, "הרגשתי שחרב עלי עולמי, חשבתי שזה סוף ימי העצמאות והיצירה שלי".

הרגשה זו ליוותה אותה במשך השנה הראשונה מאז גילוי המחלה. לאחר כשנה מגילוי המחלה עברה יעל התקף קשה ובעטיו התקשתה בהליכה ואף אושפזה בבית החולים. המצב החדש הביא את יעל לשקוע בדיכאון עמוק. באותה תקופה קשה קיבלה יעל הזמנה לייצר טבעות נישואין. הזמנה זו היתה טריגר עבורה לצאת מבית החולים אחרי שלושה ימים בלבד על מנת להשלים את הטבעות. יעל בחרה לחזור לשגרה ולעבוד פחות מבעבר, לאט לאט הצליחה לשקם את עצמה ומעולם לא נכנעה למוגבלות שלה, תמיד הייתה פעילה פיזית וחברתית. "אופטימיות ושמחת חיים היא מהות חיי ולא הסכמתי שהמחלה תשפיע על מהלך חיי. הבנתי שזאת ההחלטה שלי איך אני אחיה את חיי. היצירה וההתחדשות, הישיבה עם עצמי והעשייה הרצופה נותנים לי כוח, שמחה וסיפוק רב. מחלת הטרשת הביאה אותי למקום של לראות את הכאן ועכשיו. זאת מחלה של התקפים כך שאת הגרוע מכל כבר חוויתי והכרתי. עכשיו כשאני מתפקדת רגיל לחלוטין בלי התקפים אני בעצם בריאה ומאושרת". יעל מדגישה שיצירתה היא מרכז החיים שלה, ומגדירה עצמה כאומנית במהותה, ובעזרת האומנות היא מצליחה להתמודד עם הכל בחיים, ורואה בה סוג של מדיטציה. כיום המוטו שמלווה אותה הוא : Change the May you look at things and things will change

תו מידות לאפקטיביות - הבית לחולי טרשת נפוצה (ע''ר)

מלאו את הפרטים והצטרפו לניוזלטר הבית:

המוקדים הטלפונים של קהילת הבית

הנכם מוזמנים ליצור קשר על מנת לעמוד על זכויותיכם, כחולי טרשת נפוצה, ולקבל מענה לשאלותיכם. אנא התייחסו לשעות הפעילות של המוקדים השונים.

ביטוחי חיים פנסיה ובריאות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות 17:00-18:00

מיצוי זכויות רפואיות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות: 12:00-14:00

הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ שלנו

קבוצת תמיכה להורים לילדים/נוער וצעירים

קבוצת תמיכה להורים של צעירים המתמודדים עם טרשת נפוצה, במטרה לסייע בהתמודדות הריגשית והמעשית של הצעיר/ה.

קבוצת הצעירים של קהילת הבית - "יד ביד"

פתחנו קבוצת ווטסאפ לצעירים שבינינו. מדובר בקבוצה שמאפשרת מקום לשאלות, בעיות, חוויות, המלצות ועוד – הצטרפו אלינו!

קבוצת הנשים של קהילת הבית - "תסגרי ת'(ט)רשת"

מטרת הקבוצה היא להרים את כולנו למעלה למקום שלם עם, למרות, ואפילו בזכות האתגר שלנו. לחבק, לתמוך לעודד ולתת השראה אחת לשנייה. לקיים מפגשים הן וירטואליים והן פיזיים.

קבוצת NMO - מוצאים את נמו

הצטרפו לקבוצה של מתמודדי NMO – הקבוצה הוקמה ביוזמה והובלה של לימור הרשקוביץ חברת קהילת הבית

קבוצת תמיכה להורים של צעירים מעל גיל 22

קבוצה חדשה בה נוכל לקבל ולהעניק תמיכה, לשאול שאלות ולקבל תשובות, להאזין ולצפות בתכנים מעניינים

עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" מחבקת אתכם באהבה ומבקשת כי נישא כולנו תפילה ותקווה לבשורות טובות ב-2024, אמן.

אנו נרגשים לשתף אתכם בסיכום הפעילות שלנו בשנת 2023