הבית לחולי טרשת נפוצה

נילי טלרמן

חייה של נילי נעצרו ברגע בעיצומה של קריירה ענפה מאוד באקדמיה, בהנהגת נשים, מנהלים, ארגונים לצמיחה והשגה תוצאות רצויות. הכעס התרכך עם הזמן והיום היא מודה לטרשת שבזכותה הפכה לאמנית רב תחומית.

נילי טלרמן, אמנית רב תחומית בת 60, אמא ל-3 וסבתא ל-4, אובחנה לפני כעשור וקיבלה את הידיעה על היותה חולה בכעס ותסכול. אל האמנות הגיעה במצוות הרופאים. מבחינתה בזמנו היא היתה שטות והיא לא חשבה שיש סיכוי שתהפוך לאמנית. אך המציאות השתנתה וכיום טלרמן הפכה לאמנית רב-תחומית. כך היא מספרת לנו: "את חיי אני בוחנת לפני ואחרי שאובחנתי  כחולת "טרשת נפוצה". קיימים רגעים שבהם החיים עושים תפנית לכיוון חדש, לכיוון שבו העולם כפי שאנו מכירים אותו מפסיק להתקיים. רגעים ההופכים אותנו לאדם אחר בין פעימת לב אחת לשנייה. רגע כזה היה הרגע בו הודיע לי הרופא במרץ 2010 שיש לי טרשת נפוצה.

וכך לאט לאט שיחררתי כל אחיזה, התמסרתי, וגיליתי עולם חדש וביחד איתו התחלתי לצייר, לעסוק במיקס מדיה, ציור במשיכת מכחול ולא יכולתי להפסיק ליצור מאז. כאילו היצירה בחרה בי ואני מתמגנטת אליה בכל נימי נפשי. אז לפחות אני מודה לך "טרשת יקרה" שהבאת לפיתחי גן קסום של יצירה וצבע הנמצאים בחיי כמרפא הגדול ביותר לגוף ולנפש, מדי יום. את כל זאת לא הייתי מגלה בלעדייך. עבודותיה של נילי הוצגו לראשונה בגלריית הבית לפני כ-3 שנים ומאז היא ממשיכה ליצור ולהציג את עבודותיה בתערוכות.

רגע בו החיים המוכרים שלי, בעלי עשייה עניפה מאוד באקדמיה,בהנהגת נשים/מנהלים/ארגונים לצמיחה והשגת תוצאות רצויות בחייהם ובעבודתם, נעצרו! קיבלתי בהבנה את "הידידה "החדשה שלי ,אך נדמה היה לי שמשמעות חיי האמיתית נגזלה ממני ובצורה כה לא צפוייה.לא היה דבר שהכין אותי לכך, למעט העובדה, שתמיד היה ברור לי שאני עומדת לנהל אותה ולא היא אותי.

שוחחתי עם אחת הפסיכולוגיות מן המרכז בתל השומר, אשר אמרה לי משפט אחד שסידר לי הכל  במוח. וכך היא אמרה : "את מתגעגעת לנילי אותה את מכירה ואוחזת בה, אך את תיצרי את נילי החדשה/האחרת…" קיבלתי את דבריה וחשבתי שאני מוכנה לכך, אך במסגרת אישפוז 3 שבועות בתל השומר, נאמר לי שכדי לחזק את יד ימין שלי עלי ללכת להתעסק בחימר בקרמיקה, וכמה בעצם לא הייתי מוכנה לכך…כל גופי התנגד למהלך הזה: "מה לי ולקרמיקה ?" שאלתי והלכתי בלית ברירה לעסוק עם החימר, אך כול כולי הייתי בהתנגדות אחת גדולה לזה. הכל נראה לי טיפשי, לא שייך לי, ולא אני לו. "היכן אותה נילי שהיכרתי?" זעקתי. כל זה היה ב2010. עוד כמה שנים המשכתי להתנגד, עד שחברה המליצה לי להגיע לסטודיו המחבק ומאוד נעים של נטע גולדמן בקיבוץ רמת הכובש, לפני 3 שנים.

כיום, נילי ממשיכה ליצור כאומנית רב תחומית ומעבירה סדנאות משנות חיים.

נילי טלרמן היא אישה חזקה משפיעה שיודעת את עצמה. לנילי יש יכולות לקחת כל אחד מאיתנו למסע להכרה של עצמינו. ממליצה מעומק הלב להשתתף ולהיסחף!

"מוזמנות להצטרף ל 4 מפגשי זום אינטראקטיבי איתי לבחינת השבילים המחזירים אותנו אל מה שקיים בנו ועלינו להיזכר בו, העוצמות שבנו, התוצאות שאנו מבקשות לחיינו, הרצון לתנועה מיטבית בחיינו והפנמת קוד השמחה והעשייה בהם. לפניכם כל הפרטים".

תו מידות לאפקטיביות - הבית לחולי טרשת נפוצה (ע''ר)

מלאו את הפרטים והצטרפו לניוזלטר הבית:

המוקדים הטלפונים של קהילת הבית

הנכם מוזמנים ליצור קשר על מנת לעמוד על זכויותיכם, כחולי טרשת נפוצה, ולקבל מענה לשאלותיכם. אנא התייחסו לשעות הפעילות של המוקדים השונים.

ביטוחי חיים פנסיה ובריאות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות 17:00-18:00

מיצוי זכויות רפואיות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות: 12:00-14:00

הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ שלנו

קבוצת תמיכה להורים לילדים/נוער וצעירים

קבוצת תמיכה להורים של צעירים המתמודדים עם טרשת נפוצה, במטרה לסייע בהתמודדות הריגשית והמעשית של הצעיר/ה.

קבוצת הצעירים של קהילת הבית - "יד ביד"

פתחנו קבוצת ווטסאפ לצעירים שבינינו. מדובר בקבוצה שמאפשרת מקום לשאלות, בעיות, חוויות, המלצות ועוד – הצטרפו אלינו!

קבוצת הנשים של קהילת הבית - "תסגרי ת'(ט)רשת"

מטרת הקבוצה היא להרים את כולנו למעלה למקום שלם עם, למרות, ואפילו בזכות האתגר שלנו. לחבק, לתמוך לעודד ולתת השראה אחת לשנייה. לקיים מפגשים הן וירטואליים והן פיזיים.

קבוצת NMO - מוצאים את נמו

הצטרפו לקבוצה של מתמודדי NMO – הקבוצה הוקמה ביוזמה והובלה של לימור הרשקוביץ חברת קהילת הבית

קבוצת תמיכה להורים של צעירים מעל גיל 22

קבוצה חדשה בה נוכל לקבל ולהעניק תמיכה, לשאול שאלות ולקבל תשובות, להאזין ולצפות בתכנים מעניינים

עמותת "הבית לחולי טרשת נפוצה" מחבקת אתכם באהבה ומבקשת כי נישא כולנו תפילה ותקווה לבשורות טובות ב-2024, אמן.

אנו נרגשים לשתף אתכם בסיכום הפעילות שלנו בשנת 2023