הבית לחולי טרשת נפוצה

אורח חיים בריא וטרשת נפוצה יולי 23

ידוע לנו כי בעשור האחרון מצטברות יותר ויותר עדויות מוכחות מחקריות המעידות על הקשר הישיר ועל החשיבות הגבוהה שיש לאורח חיים בריא אצל חולי טרשת נפוצה. החל מתזונה נכונה, התמודדות עם סטרס, פעילות גופנית, יוגה, מדיטציה ועוד.

הקשיבו לבטן שלכם ובואו ללמוד על החידושים שמטלטלים את עולם המדע בימים אלה ממש: מהו תפקידם המכריע של חיידקי המעיים בבריאותנו הגופנית והנפשית?

את חודש יולי הקרוב החלטנו להקדיש לנושא חשוב זה, אורח חיים בריא וטרשת נפוצה, והבאנו עבורכם את מיטב המומחים שיעזרו לנו לקבל מידע בנושא.

האורחת הראשונה שלנו היא ורוניק גוטייאר מפורטוגל. ורוניק אובחנה בגיל 34 ב-MS בזמן שלימדה באוניברסיטה. היא הייתה על המסלול המהיר להצלחה ואז נאלצה להפסיק הכול. מאז שגילתה את היוגה והפכה למורה ליוגה, חלו בחייה שינויים דרמטיים עליהם תרחיב בשיחתנו, ביום רביעי 5/7 בשעה 19:00.

ביום שני 10/7 בשעה 11:30 נארח את ג'ורג'ינה מן, חברת הקהילה, בעלת עסק לאורח חיים בריא, המלווה אנשים בתהליך לשינוי. ביחד נדבר על הקושי בשינויי תזונה, הרגלים חדשים, וטיפים שעשויים להתאים לחולי טרשת נפוצה.

ביום חמישי 13/7 בשעה 17:00, נארח את חני זבריקו, חברת הקהילה, שתשתף אותנו אודות הדרכים בהם עזרה לעצמה במהלך שנות ההתמודדות עם טרשת נפוצה, דרך תזונה בריאה, וניקוי רעלים פיזי ונפשי.

ביום שני ה-17/7 בשעה 17:00 נארח את מיכל כהן-גילת, אשר בחרה בפעילות ספורטיבית של חתירה כדרך חיים. מיכל מורה בכירה לויג'נאנה יוגה ויוגה שיקומית, מתמודדת עם טרשת נפוצה מזה 29 שנים בעזרת, תזונה, יוגה, ספורט, נגינה, ותומכת במאובחנים חדשים.

ביום ראשון 23/7 בשעה 19:00 נארח את השף הידוע צחי בוקששטר, שהפך בשנים האחרונות לנטורופת ומלמד אודות תזונה בריאה. לרבים מכם הוא מוכר מתכנית הבישול "טעמים" שהקפידה להדגים ולהנגיש טכניקות בישול ביתיות ושל מטבח עילי. צחי שותף ברשת המסעדות Black אבל תמיד ניקר בצחי חלום ישן – לרתום את כוחו העצום של המזון לריפוי הנפש והגוף, להדריך אנשים במבוך ולהוביל אותם לבריאות מיטבית. לשלב את הידע שלו בבריאות עם הידע הרחב בבישול, ולעזור למי שרוצה לשפר את איכות חייו/ה.

ביום שני 24/7 בשעה 10:00 נארח את ד"ר אמוץ זיו-אב, חוקר חיידקי המעיים על מהפכת חיידקי המעיים. באילו כלים ביתיים ויומיומיים אפשר להשתמש כדי לעצב מחדש את אוכלוסיית החיידקים, כך שתתמוך בבריאות חיובית ואריכות ימים?

מוזמנים להצטרף לקהילת הבית לחולי טרשת נפוצה ו-CARE-GIVERS בקישור הבא:

 https://www.facebook.com/groups/mdmshome/

הפעילות בקהילת הבית בחסות החברות: מרק,  ,BMS רוש ונוברטיס. כשירות לציבור. ללא מעורבות בתכנים.

תו מידות לאפקטיביות - הבית לחולי טרשת נפוצה (ע''ר)

מלאו את הפרטים והצטרפו לניוזלטר הבית:

המוקדים הטלפונים של קהילת הבית

הנכם מוזמנים ליצור קשר על מנת לעמוד על זכויותיכם, כחולי טרשת נפוצה, ולקבל מענה לשאלותיכם. אנא התייחסו לשעות הפעילות של המוקדים השונים.

ביטוחי חיים פנסיה ובריאות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות 17:00-18:00

מיצוי זכויות רפואיות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות: 12:00-14:00

הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ שלנו

קבוצת תמיכה להורים לילדים/נוער וצעירים

קבוצת תמיכה להורים של צעירים המתמודדים עם טרשת נפוצה, במטרה לסייע בהתמודדות הריגשית והמעשית של הצעיר/ה.

קבוצת הצעירים של קהילת הבית - "יד ביד"

פתחנו קבוצת ווטסאפ לצעירים שבינינו. מדובר בקבוצה שמאפשרת מקום לשאלות, בעיות, חוויות, המלצות ועוד – הצטרפו אלינו!

קבוצת הנשים של קהילת הבית - "תסגרי ת'(ט)רשת"

מטרת הקבוצה היא להרים את כולנו למעלה למקום שלם עם, למרות, ואפילו בזכות האתגר שלנו. לחבק, לתמוך לעודד ולתת השראה אחת לשנייה. לקיים מפגשים הן וירטואליים והן פיזיים.

קבוצת NMO - מוצאים את נמו

הצטרפו לקבוצה של מתמודדי NMO – הקבוצה הוקמה ביוזמה והובלה של לימור הרשקוביץ חברת קהילת הבית

קבוצת תמיכה להורים של צעירים מעל גיל 22

קבוצה חדשה בה נוכל לקבל ולהעניק תמיכה, לשאול שאלות ולקבל תשובות, להאזין ולצפות בתכנים מעניינים