הבית לחולי טרשת נפוצה

למטרדה

למטרדה LEMTRADA ALEMTUZUMAB

התווית משרד הבריאות:

טרשת נפוצה (ט.נ) התקפית – הפוגתית. מחלה סוערת מאד כאשר נמצא שלא הייתה תגובה טיפולית יעילה לשתי תרופות לפחות. אירוע קליני בודד (CIS). ט.נ- שניונית מתקדמת פעילה.

צורת מתן ומינון

אינפוזיה של – 12 מ"ג 5 ימים ברצף ולאחר שנה 3 ימים נוספים ברצף של אינפוזיה כל אחת של 12 מ"ג. הטיפול יינתן במסגרת אשפוז יום.

מנגנון פעולה

פעילות הלמטרדה מבוססת על היותה נוגדן מונוקלונלי הגורם להידללות של תאי T ותאי B מנגנון הפעולה של הלמטרדה מבוסס על פעילות של נוגדן ביולוגי מונוקלונלי כנגד תאים מסוג T ומסוג B הנושאים עליהם את הסמן מסוג 52 CD-מביא להידללות שלהם ובצורה כזאת מדכא את פעילות המחלה.

תופעות לוואי

פריחה, כאב ראש, חום, בחילה, דלקת דרכי השתן, עייפות, חוסר שינה, דלקת דרכי הנשימה העליונות, זיהומים ויראליים – הרפתיים גרד, שינוי בתפקוד בלוטת המגן כולל מקרים נדירים של ממאירות, זיהומים פטריתיים, כאבי מפרקים גב, גפיים תגובה מקומית לאינפוזיה, כולל מצוקה נשימתית שינוי חוש טעם סחרחורת, טרומבוציטופניה אידיופטית, דלקת כלייתית חיסונית. סיכון בהריון, יש להתייעץ עם הרופא.

שימו לב! טרם תחילת כל טיפול יש להתייעץ עם הרופא המטפל לבצע את כל הבדיקות הנדרשות בטרם תחילת הטיפול , ולבצע בדיקות מעקב כפי שנדרש בכל טיפול ועל בסיס המלצות הרופא המטפל.

ההתוויות המופיעות הינן אלו המומלצות ע"י סוכנות המזון והתרופות האמריקאית-FDA . התוויות אלו מקובלות ברוב מדינות העולם. משרד הבריאות הישראלי באמצעות סל הבריאות/סל השירותים משנה מיתווה זה ע"י הכנסת הנחיות נוספות בצורת דרוג התרופות על בסיס פעילות מחלה: קו ראשון, קו שני, קו ראשון- שני, קו שלישי. ההנחיות מכלילות ברובן המכריע את התסמונת הקלינית הבודדה(CIS), בסל אין המלצות לצורת המחלה – שניונית- מתקדמת פעילה(ACTIVE SECONDARY PROGRESSIVE).

תו מידות לאפקטיביות - הבית לחולי טרשת נפוצה (ע''ר)

מלאו את הפרטים והצטרפו לניוזלטר הבית!

המוקדים הטלפונים של קהילת הבית

הנכם מוזמנים ליצור קשר על מנת לעמוד על זכויותיכם, כחולי טרשת נפוצה, ולקבל מענה לשאלותיכם. אנא התייחסו לשעות הפעילות של המוקדים השונים.

ביטוחי חיים פנסיה ובריאות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות 17:00-18:00

מיצוי זכויות רפואיות לחולי טרשת נפוצה

השירות ללא תשלום ו/או מחויבות ומתקיים באופן קבוע בכל יום חמישי בין השעות: 12:00-14:00

הנכם מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ שלנו

קבוצת תמיכה להורים לילדים/נוער וצעירים

קבוצת תמיכה להורים של צעירים המתמודדים עם טרשת נפוצה, במטרה לסייע בהתמודדות הריגשית והמעשית של הצעיר/ה.

קבוצת הצעירים של קהילת הבית - "יד ביד"

פתחנו קבוצת ווטסאפ לצעירים שבינינו. מדובר בקבוצה שמאפשרת מקום לשאלות, בעיות, חוויות, המלצות ועוד – הצטרפו אלינו!

הצטרפו לניוזלטר הבית

יום הטרשת הבינלאומי בבית הנשיא!

היום הבינלאומי להעלאת מודעות לטרשת נפוצה חל מדי שנה בתאריך 30.5
השנה, יום זה היה מרגש במיוחד עבורנו, מאחר וזכינו לציין את היום באירוע מיוחד עם כבוד נשיא המדינה, מר. יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, שאירחו אותנו במעונם באירוח טרקלין, בגובה העיניים, הקשיבו, התעניינו והעניקו לנו רגעים בלתי נשכחים של תמיכה, הכלה והעצמה!
את האירוע, בו השתתפו מעל 100 אורחים מהקהילה שהגיעו בכל קצוות הארץ, יזמה והנחתה חברת הקהילה טליה סוכרי לינא המדהימה!